• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ambicingas Lenkijos planas pereiti nuo iškastinių prie „žaliosios“ energijos šaltinių, organizacijos „Greenpeace“ vertinimu, iki 2020 metų galėtų sukurti iki 350 000 naujų darbo vietų įvairiuose energetikos sektoriuose.

REKLAMA
REKLAMA

Tai – beveik du kartus daugiau, nei šiuo metu yra dirbančiųjų anglies kasybos ir perdirbimo sektoriuje, o Lenkija – labiausiai nuo anglies priklausoma Europos Sąjungos šalis.

REKLAMA

Lenkija, kurioje net 94 procentų elektros energijos pagaminama, deginant anglį, Europos Sąjungai įsipareigojo gerokai sumažinti šią priklausomybę, tuo pačiu mažinant ir išmetamų šiltnamio dujų kiekį. Planuojama, kad atominė energetika sukurs 2030 metais pagamins 9,3 proc. elektros, atsinaujinantys šaltiniai – 25 procentus, o anglies dalis sumažės iki 60 procentų.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkija numato pastatyti savo pirmąją atominę elektrinę 2022 metais.

Tačiau „Greenpeace“ kartu su kitomis Lenkijos aplinkosaugos organizacijomis siūlo atsisakyti atominės energetikos ir jau iki 2020 metų bent 20 procentų energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių, pavyzdžiui, vėjo, biomasės, saulės, ir šią dalį padidinti iki 50 procentų 2030 metais.

„Greenpeace“ taip pat paragino Lenkijos vyriausybę sukurti atsinaujinančios energetikos departamentą prie šalies ekonomikos ministerijos, kad paspartinti šio sektoriaus plėtrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų