„Visos mamos žino, kaip svarbu savo dukras išmokyti plaukų priežiūros paslapčių. Tačiau kai kurios jų pamiršta, jog svarbu ne tik tinkamai trinkti galvą – plaukų sveikatą bei grožį taip pat lemia ir sveika gyvensena bei atsakingai pasirinktos priežiūros priemonės”, – sako gydytoja.
Pasak I. Pugačiovos, išmokyti dukras tinkamai prižiūrėti plaukus mamoms nėra sudėtinga. „Maži vaikai greitai ir lengvai įsisavina informaciją iš aplinkos, todėl dukrai nebus sunku greitai perprasti svarbiausius plaukų priežiūros principus. Svarbu, kad pati mama elgtųsi taip, kaip moko dukrą: atsakingai rinktųsi šukas, šampūną, reguliuotų savo mitybą bei kasdienį fizinį aktyvumą. Priešingu atveju ir dukra daug mažiau norės rūpintis savo plaukais“, - teigia gydytoja.
Plaukų priežiūra prasideda nuo tinkamų priemonių pasirinkimo
Kaip pirmąjį svarbų patarimą I. Pugačiova išskiria tinkamos priemonės pasirinkimą, siūlydama naudoti tokius šampūnus kaip „Johnson‘s Baby“, kurie yra subalansuoti būtent vaikams.
„Vaikams nereikėtų plauti plaukų suaugusiųjų šampūnu, kadangi jame esama tam tikrų chemikalų, kurie gali išsausinti vaikų plaukus. Be to, šampūną reikia rinktis atsižvelgiant į dukros plaukus – ar jie normalūs, ar sausi, ar riebūs, kadangi blogai pasirinkta priemonė gali padaryti plaukus trapius, priversti skilinėti jų galiukus“, – sako gydytoja.
Be šampūnų, esama ir kitų priemonių, kurios svarbios plaukų grožiui. Sausus, gyvybės netekusius mergaičių plaukus, pasak I. Pugačiovos, atgaivinti gali tokios natūralios priemonės kaip ramunėlės, dilgėlės bei kaukės su kiaušinio tryniu ir aliejumi. Ji pataria išsiplovus galvą su šampūnu išskalauti plaukus šaukšteliu citrinų sulčių, o tuomet juos tiesiog nusausinti rankšluosčiu ir ypač vengti džiovintuvo.
„Leiskite dukros plaukams išdžiūti natūraliai. Dažnas plaukų džiovintuvo naudojimas juos išsausina. Jei visgi skubate ir privalote naudotis džiovintuvu, rinkitės žemiausią galimą temperatūrą ir nepiktnaudžiaukite šia priemone“, – pataria I. Pugačiova.
Gydytojos teigimu, išplovus galvą, geriausia mergaičių plaukus šukuoti su kuo retesnėmis šukomis. „Daug mamų nežino, jog tankios, ypač plastikinės šukos gali pakenkti vaikų plaukams, skatina jų skilinėjimą. Stenkitės rinktis natūralių medžiagų šukas, kurios apsaugos plaukus nuo nepastebimų pažeidimų“, – sako I. Pugačiova.
Plaukų grožiui svarbi ir kasdienė rutina
Tinkamai galvos priežiūrai svarbu ne tik pasirinktos priemonės, bet ir plaukų plovimo įpročiai. Trinkti galvą gydytoja pataria kas antrą dieną arba rečiau, jei dukros plaukai yra sausi. Ji siūlo mamoms nuo pat vaikystės mokyti dukras, kad šios neplautų galvos karštu vandeniu, kadangi jis kenkia plaukams, juos sausina, skatina riebalinių liaukų veiklą. Anot I. Pugačiovos, sveikiausia ir maloniausia plauti galvą šiltu, kambario temperatūros vandeniu.
Gydytoja atkreipia dėmesį, kad taip pat kaip ir plaukų džiovintuvo karštis plaukus pažeisti gali ir saulės spinduliai. Ji pataria vasarą dar atidžiau negu visada rinktis plaukų priežiūros priemones ir atkreipti dėmesį ir į tai, ar jos pakankamai drėkina plaukus, ar yra pritaikytos būtent vaikams.
I. Pugačiova taip pat pabrėžia, kad plaukų sveikata yra neišvengiamai susijusi ne tik su tinkama jų priežiūra, bet ir su sveiku gyvenimo būdu.
„Plaukai yra veidrodis, parodantis bendrą vaiko sveikatos būklę. Jei mergaitė sveikai maitinasi, yra fiziškai aktyvi ir pakankamai miega, tai atsispindi ir jos plaukuose – jie natūraliai bus sveikesni. Jei šių taisyklių jūsų dukra neįpras laikytis nuo pat mažens, plaukų priežiūrai jai teks skirti kur kas daugiau dėmesio“, - perspėja I. Pugačiova.
Pasak gydytojos, norint turėti sveikus plaukus, vaikui svarbu gerti daug vandens, valgyti daug vaisių ir daržovių. Taip pat, jos teigimu, organizmui būtina gauti pakankamai baltymų, kadangi jie skatina plaukų augimą, dėl jų plaukai tampa stipresni.