Tęsiame pasakojimą apie gražiausius pasaulio sodus.
Pirmąją pasakojimo dalį skaityti ir nuotraukomis grožėtis galite čia.
Butchart sodai Kanadoje
Butchart sodai, išsidėstę 50 akrų plote, yra laikomi vienas gražiausių pasaulyje. Juos galima rasti greta Viktorijos Vankuverio saloje.
Šie sodai yra sukurti taip, kad būtų įdomūs bet kuriuo metų laiku. Lankytojus čia pasitinka ne tik margaspalviai gėlių kilimai, bet ir labai kanadietiškas akcentas – medžių apsuptyje šniokščiantis krioklys.
Jujuan sodai Kinijoje
Neįtikėtina, bet pačiame betono džiunglėmis vadinamo Šanchajaus centre esantys sodai buvo sukurti dar Mingų dinastijos laikais prieš 400 metų. Jie pastatyti tradiciniu kinišku stiliumi: akmenų, tvenkinėlių, kuriuose plaukioja margaspalvės žuvytės ir tiltelių kompozicijos, rodosi, sudaro darnią visumą.
Per keturis gyvavimo šimtmečius sodai ne kartą buvo renovuoti, tačiau sugebėjo išsaugoti tą ypatingą dvasią, iškart užburiančią lankytojų iš viso pasaulio širdis. Apsilankius soduose, nereikėtų pro akis praleisti ir greta įsikūrusios tradicinės kinų arbatinės, kurioje arbatėlę su kinų politikais gėrė Anglijos karalienė Elžbieta II-oji.
Shalimar sodai Pakistane
Persiškieji Shalimar sodų projektavimo darbai mūsų dienų Lahorėje, kaip byloja šaltiniai, prasidėjo dar 641 m. pr. mūsų erą ir truko vienerius metus. Sodai yra išdėstyti pailgo lygiagretainio forma, o juos supa aukšta plytų tvora, kuri garsėja savo ornamentais. Soduose – nemažai vandens telkinių ir įstabių architektūros konstrukcijų.
1981-aisiais šie sodai kartu su Lahorės tvirtove buvo įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.
Mineapolio skulptūrų parkas JAV
Mineapolio skulptūrų parkas pagrįstai tituluojamas Minesotos perlu, o nuotraukoje matomas milžiniškas šaukštas su vyšnaite netgi tapo neoficialiu šios valstijos simboliu. Jį šiomis per didelėmis paprastų daiktų kopijomis išpuošė amerikiečių skulptorius Claes Oldenburgas. Ant šaukšto užmauta vyšnaitė, beje, simbolizuoja Versalį ir Liudviko XIV-ojo aplinkoje vyravusį perdėtą valgymo etiketą.
Daugiau apie grandiozinius JAV objektus skaityti čia.
Ryoan-ji Japonijoje
Ryoan-ji šventykla Kiote garsėja savo Zen sodu. Ji laikoma bene ryškiausiu „sauso kraštovaizdžio“ pavyzdžiu, įkūnijančiu Zen meną.
Šventyklą supa žemos sienos, o jos kiemelis nusėtas baltu žvyru. Nėra tiksliai žinoma, kas ir kada sukūrė šį sodą, tačiau, pasak japonų, jis šiandien atrodo taip pat, kaip vakar, o rytoj atrodys taip pat, kaip šiandien.
„Balsas.lt“ primena, jog klajojant po svečias šalis nederėtų pamiršti puikių sodų, kuriuos turime Lietuvoje. Bene daugiausiai dėmesio, ko gero, nusipelno Krentingos rajone uoliai kuriamas japono sodas.