Nors vasara baigėsi jau seniai, pasidairyti po gražiausius pasaulio sodus – niekada nevėlu. O tuo pačiu galima suplanuoti ir ateities vizitą..
Kosminių motyvų sodas Škotijoje
Kosminių motyvų sodas, įkvėpimo besisemiantis iš matematikos ir fizikos mokslų, per metus lankytojams vartus atkelia vos vieną dieną. Jo įkūrėjai ir puoselėtojai Čarlzas Dženksas su žmona tikina, kad antro tokio sodo nė su žiburiu nerasi visame pasaulyje.
Nežemiškų raštų sodas, žaliuojantis šalia mažo Dumfri miestuko Škotijoje, buvo pasodintas dar1989-aisiais. Šeimininkų teigimu, pagrindinis jo tikslas – skatinti žmones susimąstyti apie tikrąją daiktų prasmę.
Keukenhofo sodai Olandijoje
Keukenhofo soduose floristikos mėgėjai ras neišpasakytą gausybę gėlių, sumaniai paverstų pačiais tikriausiais meno kūriniais. Bendras stebuklo plotas – 31 hektaras, kuriame užklydėlių akis džiugina apie 7 milijonus tulpių, hiacintų ir narcizų. Daugelis tulpių soduose, beje, hibridinės, o labiausiai sodininko širdį paglostyti turėtų čia auganti itin reta juodoji rusų tulpė.
Todėl nenuostabu, jog šie sodai - vienas populiariausių turistinių traukos centrų Olandijoje. Jų čia priguža ne tik per kasmetinį gėlių paradą, bet ir kitais metų laikais.
Suan Nong Nooch sodas Tailande
Šį neįtikėtino grožio parką galima rasti Patajoje, Tailande. Suan Nong Nooch sodas turistų širdis iškart užkariavo kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais ir pasakiškomis augalų kompozicijomis. O kur dar prašmatnūs tailandietiško stiliaus namai, vilos, banketų salės, restoranai ar baseinai.
Stebina tai, kad sodas buvo pasodintas dar 1954-aisiais, tačiau plačiajai visuomenei atidarytas tik 1980-aisiais. Šiuo metu jis kasdien sulaukia virš 2000 lankytojų, kurie čia atvyksta ne tik paganyti akių į egzotiškus augalus ar palmes, bet ir pažinti unikalią Tailando kultūrą.
Versalį galime pagrįstai laikyti žiniomiausiu pasaulio sodu. Jį specialiai Liudvikui XIV-ajam įrenginėjo ištisos prancūzų kariaunos. Žemė buvo vežama karučiais, o medžiai iš įvairių Prancūzijos kertelių – vežimais.
Daugiausia laiko, kuriant Versalį, užėmė tinkamas gėlių lysvių išplanavimas, oranžerijos įrengimas bei fontanų ir kanalų statymas. Anksčiau, beje, Versalio vietoje plynojo pliki dirvonai ir pelkės.
Jardim Botanico de Curitiba Brazilijoje
Šį botanikos sodą augalų mėgėjai gali užtikti pietrytinėje Kuritiboje, Paranos valstijos sostinėje. Dalis jo priklauso nacionaliniam Paranos universitetui.
Kurdami jį, kraštovaizdžio dizaineriai rėmėsi prancūziškuoju modeliu, todėl sode apstu įvairiausių fontanų, ežerėlių ir krioklių. Tačiau svarbiausias jo akcentas – didžiulis šiltnamis, pastatytas art nouveau stiliumi, kuriame galima rasti daugybę unikalių Brazilijos augalų rūšių. Tai į šį ganėtinai užkampų botanikos sodą ir sutraukia daugybę mokslininkų ar paprastų smalsuolių. Iš viso Kuritibos sodas užima 240 000 kv. metrų.