Analitikai teigia, kad balsų susiskaldymas pranašauja nestabilumą ir galbūt dar vienus rinkimus birželį.
Suskaičiavus beveik visus balsus paaiškėjo, kad centro Naujosios demokratijos (ND) partija pirmauja su 19 proc. balsų. Per 2009 metus vykusius rinkimus ji buvo surinkusi 33,5 proc. balsų.
Antroje vietoje liko radikalių kairiųjų jėgų koalicija „Syriza“, už kurią balsavo 19,7 proc. gyventojų, o trečioje vietoje - kairiojo centro Graikijos socialistų judėjimo (PASOK) partija, surinkusi 13,3 proc. balsų.
Neonacių judėjimas „Auksinė aušra“ pirmą kartą gali patekti į parlamentą, jeigu išsilaikys surinktas beveik 7 proc. balsų skaičius. Prieš taupymo priemones nusiteikusi dešiniųjų partija „Nepriklausomi graikai“ surinko 10 proc. balsų.
Didelis išbandymas Graikijos laukia jau kitą mėnesį, kai šalies parlamentas mainais už tolesnę Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) finansinę paramą turės pritarti daugiau nei 11 mlrd. eurų siekiantiems išlaidų apkarpymams 2013-2014 metams.
Turint omenyje prieš griežtą taupymą pasisakančių partijų sėkmę rinkimuose, tai pasiekti nebus lengva, net jei pavyktų laiku suformuoti naują vyriausybę.
Tarptautiniai skolintojai ir investuotojai baiminasi, kad dėl mažų ir prieš taupymą nusiteikusių partijų sėkmės rinkimuose Graikija gali sulaužyti griežtas finansinės paramos programos sąlygas. Tokiu atveju Graikijai grėstų skaudus bankrotas, o euro zona gali ir vėl nugrimzti į giliausią krizę nuo bendros valiutos sukūrimo.
Vokietija anksčiau įspėjo, kad ES ir TVF gali iš naujo balsuoti dėl Graikijos gelbėjimo, ir pabrėžė, kad bet kokia naujoji Graikijos vyriausybė privalo laikytis griežto taupymo, jeigu nori gauti finansinę paramą.
Tačiau daugelis balsuotojų į tokius grasinimus nekreipė didelio dėmesio.
„Nemanau, kad balsuodami už mažą partiją privesime šalį prie bankroto. Mes jau ir taip bankrutavome“, – sekmadienį sakė vienas Graikijos gyventojas, savo balsą atidavęs už dešiniųjų partiją „Nepriklausomi graikai“.