Po antradienio keleivinio ir krovininio traukinio susidūrimo visoje šalyje protestavo tūkstančiai žmonių, o visuomenė piktinosi, kad vyriausybė nesugeba valdyti geležinkelių tinklo.
59 metų Larisos miesto centrinėje Graikijoje stoties viršininkas prisiėmė atsakomybę už avariją, per kurią abu traukiniai kelis kilometrus važiavo tais pačiais bėgiais.
Traukinyje buvo daug studentų, grįžtančių iš atostogų savaitgalį, todėl žuvo mažiausiai devyni Salonikų Aristotelio universitete studijuojantys jaunuoliai, o dar 26 buvo sužeisti.
Ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis, kuris šį pavasarį sieks būti perrinktas, dėl nelaimės kaltino „tragišką žmogiškąją klaidą“.
Tačiau penktadienį sostinėje Atėnuose ir keliuose didžiuosiuose Graikijos miestuose toliau vyko protestai, kaltinant vyriausybę netinkamu valdymu, o savaitgalį jų planuojama surengti dar daugiau.
Šeštadienį stoties viršininkas turi stoti prieš teismą dėl kaltinimų nužudymu dėl neatsargumo. Jei jis bus pripažintas kaltu, jam gresia įkalinimas iki gyvos galvos, tačiau jo advokatas teigė, kad įtakos turėjo kiti veiksniai.
59-erių vyro advokatas sakė, kad jo klientas iš dalies pripažino atsakomybę už avariją, tačiau pabrėžė, kad buvo ir kitų veiksnių.
„Mano klientas prisiėmė savo atsakomybės dalį. Tačiau neturime sutelkti dėmesio į medį, kai už jo yra miškas“, – ketvirtadienį teigė advokatas Stefanas Pancarcidis.
Valstybinis transliuotojas ERT pažymėjo, kad stoties viršininkas į šias pareigas buvo paskirtas tik prieš 40 dienų po vos tris mėnesius trukusių mokymų.
Desperatiškai laukiama naujienų
Tūkstančiai žmonių susirinko prie bendrovės „Hellenic Train“, kuri 2017 metais perėmė tinklo veiklą, būstinės Atėnuose protestuoti prieš dešimtmečius trukusį nesugebėjimą pagerinti geležinkelių tinklo saugą, nepaisant pastaraisiais metais įvykusių incidentų.
„Žudikai!“ – šaukė minia, o kai kurie protestuotojai raudonais dažais užrašė šį žodį ant stiklinio pastato fasado.
Šimtai žmonių prie Graikijos parlamento tylos minute pagerbė katastrofos aukas.
Vėliau penktadienį Atėnų centre vyko riaušių policijos ir nedidelės grupelės protestuotojų susirėmimai, kurių metu buvo uždegtos žvakutės avarijos aukoms atminti.
Per mitingą Sintagmos aikštėje, esančioje šalia parlamento, pareigūnai į protestuotojus, mėtančius akmenis ir Molotovo kokteilius, purškė ašarines dujas ir mėtė svaiginančias granatas, sakė naujienų agentūros AFP reporteris. Demonstracijoje dalyvavo apie 3 000 žmonių.
Panašus skaičius demonstrantų dalyvavo antrajame pagal dydį Graikijos mieste Salonikuose, kur ketvirtadienį policija pranešė apie susirėmimus su akmenis ir benzinines bombas mėtančiais demonstrantais.
Penktadienį demonstracijos vyko ir kituose Graikijos miestuose: arčiausiai nelaimės vietos esančiame Larisos mieste dalyvavo apie 700 žmonių, o pietvakarių Peloponeso pietvakariuose esančiame Patroso universitetiniame mieste, policijos duomenimis, demonstracijose buvo 500 žmonių.
Sekmadienį 11 val. vietos ir Lietuvos laiku Sintagmos aikštėje planuojama surengti naują demonstraciją.
Išgyvenusieji avariją aprašė siaubo ir chaoso scenas. Kai kurie giminaičiai vis dar desperatiškai laukė žinių apie dingusius artimuosius.
Larisos bendrosios ligoninės vyriausiasis koroneris Rubinis Leontaris (Roubini Leontari) ketvirtadienį sakė valstybiniam transliuotojui ERT, kad daugiau kaip 10 žmonių, įskaitant du kipriečius, vis dar laikomi dingusiais be žinios.
Ketvirtadienį Graikijos traukinių eismą paralyžiavo streikuojantys darbuotojai, teigiantys, kad prie mirtinų susidūrimų prisidėjo netinkamas kelių administracijų tinklo valdymas.
Šis streikas tęsėsi iki penktadienio ir turėjo tęstis dar 48 valandas.