• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Graikija sekmadienį pažadėjo priimti sudėtingus sprendimus, kad užkirstų kelią bankrotui, bet nepaskelbė naujų griežto taupymo priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Graikijos ministras pirmininkas George'as Papandreou'as atšaukė vizitą į Jungtines Valstijas, kad galėtų sušaukti sekmadienį skubų vyriausybės posėdį likus dienai iki ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) inspektorių susitikimo su Graikijos finansų ministru Evangelosu Veniselosu.

REKLAMA

Po ministrų kabineto posėdžio šalies finansų ministras pareiškė žurnalistams, kad „jeigu norime išvengti bankroto, stabilizuoti situaciją, išlikti euro zonoje..., turime priimti strateginius sprendimus“.

Ministrų kabinetas planuoja dar kartą susitikti po derybų su ES ir TVF ir aptarti politikos kryptis, sakė E. Veniselosas. Jis užsiminė apie planus smarkiau apkarpyti valstybės sektorių.

REKLAMA
REKLAMA

Europos finansų ministrai dar neapsisprendė dėl finansinės pagalbos Graikijai skyrimo - euro zonos lyderiai sprendimą dėl 8 mlrd. eurų skyrimo priims spalį.

Graikijoje baigsis grynieji pinigai spalio viduryje, todėl finansinė pagalba šaliai yra būtina. Sprendimą dėl paramos skyrimo priims Europos Komisija, TVF ir Europos centrinis bankas (ECB).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Papandreou'as ketino dalyvauti Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos ir TVF susitikimuose. Jis atšaukė kelionę nusprendęs visą dėmesį nukreipti į krizės tėvynėje sprendimą, nes euro zonos partneriai leido aiškiai suprasti, kad tolesnis Atėnų finansavimas priklausys nuo to, kaip disciplinuotai graikai laikysis aptartų biudžeto rodiklių.

REKLAMA

Praėjusią savaitę vyriausybė susiejo atsilikimą nuo plano su pernelyg gilia recesija ir nutarė įvesti mokestį nekilnojamajam turtui tikėdamasi surinkti papildomą 2 mlrd. dolerių sumą per metus.

Atėnų kreditoriai ne kartą buvo perspėję, kad vienkartinės priemonės ir nauji mokesčiai - ne išeitis iš krizės. Jie primygtinai reikalauja skubių reformų ir privatizacijos siekdami padidinti ekonomikos konkurencingumą ir sumažinti išsipūtusį valstybės sektorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų