• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Graikijai gresia bankrotas, teigia 52 garsiausi Europos ekonomistai.

Bankrotai gali pasiekti ir kitas šalis

Apklausoje, kurią užsakė BBC,  du trečdaliai jos dalyvių pripažino, kad tikimybė, jog Graikija gali bankrutuoti – nemaža.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas jų,  Gabrielis Steinas iš Londono „Lombard Streeet Research“ teigė, kad „Graikija greičiausiai paskelbs bankrotą, nes vyriausybė tiesiog nepajėgi užtikrinti būtino ekonomikos augimo lygio ir reformuoti mokestinės sistemos taip, kad įstengtų išmokėti savo skolas“.

REKLAMA

Daugiau kaip trečdalis (14) ekonomistų panašią ateitį prognozavo ir Airijai. 7 iš jų pripažino, kad toks likimas gali ištikti ir Portugaliją.

Bankroto tikimybe netikintis pasisakė Europos ekonomikos universiteto Florencijoje ekonomikos katedros vedėjas Massimiliano Marcellino. Jo teigimu, šalių, kurios šiuo metu yra atsidūrusios nepavydėtinoje situacijoje, ekonomikos  - pakankamai mažos, todėl joms galima suteikti deramą paramą.  „Gal būtų ir geriau, jei leistume šalims bankruotuoti, tačiau dabar nėra pats tinkamiausias metas  diskutuoti tokius scenarijus“, - sakė M. Marcellino. Anot jo, didesnė problema būtų, jei finansiniai sunkumai prislėgtų didesnes ekonomikas turinčias šalis, tokias kaip Italija ar Ispanija.

REKLAMA
REKLAMA

Euras išgyvens

Į klausimą, ar euras išliks, 33 iš 38 ekonomistų atsakė teigiamai. Tokiai nuomonei pritarė ir investicijų specialistas Didier Duret.

„Euro žlugimo kaina tiesiog yra per didelė. Jeigu taip nutiktų, tai turėtų didžiulės įtakos Europos stabilumo užtikrinimui, be euro netektume geopolitinio saugumo prieglobsčio, kurį Europa simbolizuoja“, - aiškino D. Duret.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Ekonominių tyrimo instituto Helsinskyje (Suomijoje) darbuotojas Heikki Taimio atkreipė dėmesį, kad ilgainiui finansinių problemų prislėgtos šalys gali paaštrinti įtampą tarp Europos pietų ir šiaurės šalių.

„Gali išryškėti pietų ir šiaurės Europos šalių skirtumai. Kai kurios šiaurės šalys gali ilgainiui nustoti toleruoti tokius skirtingumus. Tai gali nulemti kai kurių pietų šalių pašalinimą iš euro zonos. Tačiau kol tai įvyks, mes galime pamatyti įvairiausius bandymus kaip tik įmanoma išlaikyti visas sąjungos nares kartu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų