Bendrovė „Google“, siekdama realiai užtikrinti žodžio laisvę visame pasaulyje, pranešė pradėsianti teikti naują paslaugą „Project Shield“, kuria bus siekiama apsaugoti internetinės žiniasklaidos ir žmogaus teisių gynėjų organizacijas nuo prieš jų tinklalapius nukreiptų serverių „tvindymo“ atakų.
Tokių atakų, paprastai vadinamų paskirstytomis atsisakymo aptarnauti atakomis (DDoS),metu interneto tinklalapius aptarnaujantys serveriai būna perkraunami itin dideliu parazitinių užklausų srautu, generuojamu iš internetinių įsilaužėlių kontroliuojamų infekuotų kompiuterių tinklų (botnet). Dėl per didelio serverių apkrovimo juose laikomi tinklalapiai skaitytojams tokios atakos metu būna nepasiekiami.
Tačiau „Google“ pagal „Project Shield“ programą ketina suteikti galimybę įvairioms organizacijoms apsisaugoti nuo tokių atakų naudojant jos pačios tinklo infrastruktūros resursus ir DDoS atakų poveikio minimizavimo technologijas. Pasak bendrovės atstovų, „Google“ technologinės galimybės atremti DDoS atakas pagal „Project Shield“ projektą bus dar labiau išplėstos: naująja paslauga pakviestos naudotis žiniasklaidos ir žmogaus teisių gynimo organizacijos „tvindymo“ atakų, kurios neretai rengiamos ir slaptu autoritarinių režimų nurodymu, galės savo turinį skleisti per „Google“ serverius.
Pranešama, kad tos interneto svetainės, kurioms kyla pavojus dėl politiniais motyvais rengiamų DDoS atakų, galės naudotis „Google“ paslauga „Google Page Speed“, paspartinančių lankytojų aptarnavimą pasitelkiant pačios „Google“ tinklo resursus. Žiniasklaidos ir žmogaus teisių gynimo organizacijos, suinteresuotos galimybe naudotis „Google“ „skydu“, turi kreiptis į bendrovės atstovus per naujosios paslaugos tinklalapį.
Be to, „Google“ pranešė pristačiusi interaktyvų pasaulio žemėlapį „Digital Attacks Map“, kuriame realiuoju laiku informuojama apie internete vykstančias stiprias DDoS atakas. Ši paslauga ne tik leidžia susipažinti su tokių atakų pobūdžiu ir istorija, bet ir sužinoti, ką apie jas rašo pasaulio žiniasklaida.
Galiausiai pranešama apie dar vieną „Google“ naujovę informacijos laisvei saugoti: tai asmeniniam naudojimui skirtas interneto naršyklės priedas „uProxy“, kuris šiuo metu dar testuojamas. „uProxy“ automatiškai sukuria 2 ar daugiau interneto vartotojų skirtą asmeninį tarpinį (proxy) serverį. Per jį siunčiami internetiniai duomenų srautai apsaugomi nuo galimo jų perėmimo, kurį gali vykdyti slaptosios tarnybos ar internetiniai įsilaužėliai. „uProxy“ veikia panašiai kaip virtualūs privatūs tinklai (VPN), visas duomenų srautas tarp dviejų ar daugiau vartotojų yra šifruojamas.