Kompanija „Google“ sutiko su Indijos tesimo reikalavimais ir užblokavo draudžiamą šalyje informaciją.
„Google“ atstovas teigia, kad indiškoje paieškos sistemos versijoje buvo užblokuotos nuorodos į nelegalų turinį. Taip pat buvo užblokuota kai kuri informacija „YouTube“ ir „Blogger“ serveriuose. Vietinės cenzūros sulaukė ir „Google“ priklausantis socialinis tinklas „Orkut“. Tačiau už Indijos ribų užblokuotas turinys išlieka prieinamas. „Google“ nenurodo, kokie duomenys buvo užblokuoti.
Vasario šeštąją ataskaitą apie nepageidaujamo turinio šalinimą pateikė „Facebook“. Socialinio tinklo atstovai atsisakė komentuoti ataskaitos turinį.
Ieškinį prieš „Google“, „Facebook“, „Microsoft“ ir „Yahoo!“ pateikė aktyvistas Mufti Aijazas Arshadas Quasmi. Jis nurodė, kad kai kuri informacija gali įžeisti musulmonus. Vasario 6-ąją „Facebook“, „Microsoft“ ir „Yahoo!“ pareiškė, kad jos nesusijusios su šios medžiagos viešinimu.
Teismas įpareigojo kompanijas per 15 dienų pateikti įžeidžiančio turinio blokavimo planą.
Sausio 12-ąją Indijos Aukščiausiasis teismas įspėjo „Google“ ir „Facebook“, kad jei jos neįdiegs skelbiamos informacijos išankstinės peržiūros mechanizmo, tai prieiga prie jų resursų šalyje gali būti užblokuota. Į tai kompanijos atsakė, kad neturi galimybės sekti visko, kas publikuojama.
Kitas teismo posėdis įvyks vasario viduryje. Jei kompanijos atsisakys vykdyti sausio mėnesio teismo reikalavimus, jų paslaugos Indijoje gali būti užblokuoti.
2011 metais Indijoje buvo priimtas įstatymas, pagal kurį už interneto svetainėje talpinamą medžiagą atsako svetainės administracija. Pagal įstatymą netinkamas turinys turi būti pašalintas per 36 valandas.