• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie dešimt Druskininkų savivaldybės gyventojų apsižiūrėjo, kad dalis jiems priklausančių žemės sklypų atsidūrė golfo aikštyno teritorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Prestižinis golfo aikštynas, įrengiamas keliolika kilometrų nuo vieno populiariausių Lietuvos kurortų, pirmųjų lankytojų tikisi sulaukti kitų metų vasaros pabaigoje. Būtent tada aikštyno užsakovai UAB "Dzūkijos golfas" planuoja baigti statybos darbus.

REKLAMA

Pasak vieno bendrovės akcininkų Virginijaus Dovydavičiaus, maždaug 60 hektarų ploto aikštynas, kurio sąmatinė vertė apie 10 mln. litų, įrengiamas privačiomis lėšomis. Jis tikino, esą niekas neketino nuskriausti gretimos žemės savininkų - įvyko apmaudi geodezininko klaida, kurią žadama ištaisyti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau žemės savininkai laikosi kitokios nuomonės. Jie įsitikinę, kad golfo aikštynui tiesiog pritrūko ploto, todėl jis ir buvo išplėstas "pagal poreikius". Žmonės teigia, kad tik dabar, nepavykus šiems užmojams, visą atsakomybę norima suversti geodezininkui.



Savininkai ("LŽ" nuotr.)

Perkėlė ribas

"Daugeliui mūsų žemės nuosavybė Alytaus apskrities viršininko sprendimu buvo atkurta 2002-ųjų rudenį, o kitais metais ji įregistruota Registrų centre. Iki šios vasaros nekilo jokių nesusipratimų dėl sklypų ribų", - LŽ pasakojo įrengiamo golfo aikštyno pakraštyje susirinkę žemės savininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasipiktinę žmonės teigė, kad maždaug prieš porą savaičių jie pastebėjo, jog jų sklypuose atsirado nauji geodezininko sukalti riboženkliai. Savininkų sklypai, nustačius naujas ribas, sumažėjo po keliolika arų. Iš viso žmonės pasiskaičiavo netekę apie trijų hektarų miško.

REKLAMA

Pavyzdžiui, Artūro Žukausko sklype augančio miško amžius - apie aštuoniasdešimt metų. LŽ duomenimis, vienas hektaras brandaus miško gali kainuoti nuo 80 iki 100 tūkst. litų.

Pajutę kėsinimąsi į jų teisėtą nuosavybę, dzūkai netruko išsiaiškinti, kad naujos sklypų ribos buvo nustatytos atliekant būsimo golfo aikštyno geodezinius matavimus.



Žadėjo nekeisti

REKLAMA

"Kartu su UAB "Dzūkijos golfas" direktoriumi Martynu Bacevičiumi apžiūrėjau savo sklypo ribas. Jis mane patikino, kad jas pripažįsta, ir golfo aikštynas išsiteks įsigytoje žemėje. Tačiau prasidėjus statyboms įsitikinome, kad jiems prireikė ir mūsų žemės", - pasakojo A.Žukauskas.

Šalia golfo aikštyno esančių sklypų savininkams papriekaištavus, kad įsibrauta į privačią teritoriją, aikštyno akcininkai esą nebuvo linkę ką nors aiškinti ar atitaisyti. "Mums buvo trumpai pasakyta, kad tai jiems priklausanti žemė ir čia nėra jokio neteisėto ribų perkėlimo", - kalbėjo žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Romos Pašukonienės teigimu, žmonės pasirašė, kad sutinka su senomis, jau šešerius metus galiojančiomis žemės ribomis. "Vėliau paaiškėjo, kad pasirašėme esą sutinkantys su naujomis, atitinkančiomis naujus kadastro duomenis", - sakė moteris.

Į žemės savininkų nepasitenkinimą dėl sumažėjusių sklypų būsimo golfo aikštyno savininkai nereagavo, mat jautėsi teisūs. Gavus aplinkosaugininkų leidimus miške buvo iškirsta, o vėliau ir išvežta dalis medžių.

REKLAMA

"Taip nutinka"

"Viskas, problemos nebeliko, atsisakome tos žemės, mums ji niekada ir nebuvo reikalinga. Išpjautus medžius taip pat galės pasiimti", - vakar LŽ pareiškė V.Dovydavičius.

Anot golfo aikštyno akcininko, buvo parengtas netinkamas projektas, sujungiantis keletą nusipirktų sklypų. Tai esą ir sukėlė žemės savininkų nepasitenkinimą.

REKLAMA

"Tačiau kalti ir patys žmonės. Jie turėjo žiūrėti, kokius dokumentus pasirašo. Vėliau paaiškėjus, kad sumažėjo jų sklypų plotas, kai kurie net puolė neigti pasirašinėję", - aiškino V.Dovydavičius.

Individualios įmonės savininkas Gediminas Pikalauskas, turintis licenciją atlikti geodezinius darbus, nenori vienas likti atpirkimo ožiu. "Geodezininkas atlieka tik techninį darbą, suderinęs ir išanalizavęs žemėtvarkininkų, Registrų centro ir preliminaraus žemės sklypo plano analizę", - tvirtino jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot G.Pikalausko, atliekant geodezinius darbus paaiškėjo, kad golfo aikštynui trūksta ploto - realūs matmenys neatitinka nurodytų dokumentuose. Todėl žemėtvarkininkai ir atliko korektūrą, neatsižvelgę į kitų žemės savininkų interesus. Tada atlikus tikslius geodezinius matavimus ir kilo skandalas.

REKLAMA

G.Pikalausko nuomone, netikslumų atsirado dėl sudėtingo reljefo vietovės, nes ankstesni matavimai esą nebuvo tikslūs.

 

Grąžins savininkams

Sutapimas ar ne, bet jau tą pačią dieną, kai žemės savininkai sukėlė triukšmą Tautėnų ir Kamarūnų kaimuose, pas Alytaus apskrities viršininką Eugenijų Palavinską viešėjo golfo aikštyno savininkai.

REKLAMA

"Savininkai neprieštarauja, kad pagal atliktus geodezinius matavimus jiems priskirta žemė vėl būtų grąžinta ankstesniems šeimininkams. Golfo aikštyno savininkai pirmieji geranoriškai pasirūpino, kad būtų atstatytos senosios sklypų ribos", - teigė E.Palavinskas.

Alytaus apskrities viršininko manymu, šis sąmyšis kilo dėl "kabinetinio" geodezininko darbo, kai jis, rengdamas naują planą, sujungė keletą sklypų ir surinko žmonių parašus pasakęs, kad jie pasirašo sutinkantys su senais riboženkliais, nors iš tikrųjų ribos buvo pakeistos.

Rita Krušinskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų