Pagrindinį vaidmenį vos daugiau kaip po mėnesio kino ekranus pasieksiančioje juostoje atliko puikiai serialo „Bręstantis blogis“ (angl. „Breaking Bad“) gerbėjams pažįstamas aktorius Bryanas Cranstonas. Sumanaus chemiko įvaizdžiu išgarsėjęs vyras ir šįsyk neišvengė mokslininko rūbo – jis tapo inžinieriumi ir branduolinės fizikos specialistu. B.Cranstono herojaus žinios itin aktualios, mat manoma, jog Godzilai įtakos turėjo radiacija.
Ar įmanoma pasipriešinti prieš žmogų sukilusios gamtos valiai? Ar galima tikėtis iš siaubūno pasigailėjimo? Iš filmo „Godzila“ anonso panašu, kad ne. Griuvėsiais virstantys miestai ir bergždžios kariškių pajėgos liudija, jog šįsyk milžiniškai katastrofai suvaldyti prireiks pačių galingiausių ir gudriausių būdų.
Trumpa „Godzilos“ istorija
Pirmasis filmas „Godzila“ 1954-aisiais buvo išleistas japonų kino kompanijos „Toho“. Ši režisieriaus Ishiro Hondos juosta buvo adaptuota amerikiečių ir tapo pasauliniu hitu bei sulaukė didžiulės komercinės sėkmės. Originalų I.Hondos filmą įkvėpė 1952-aisiais išleistas filmas apie King Kongą bei 1953-aisiais pasirodęs amerikiečių filmas apie atbudusį dinozaurą „The Beast from 20,000 Fathoms“.
Vos pasirodžiusi ir kiną užkariavusi pabaisa-Godzila netruko persikelti ir į populiariąją kultūrą, muziką, literatūrą, komiksus ir vaizdo žaidimus. Šiandien Godzila laikoma neatsiejama Japonijos popkultūros dalimi.
Pavadinimas „Godzila“ atsirado 1954-ųjų filmo autoriams į lotynų abėcėlę perrašius japonišką vardą „Gojira“. Pastarasis yra dviejų japoniškų žodžių – „gorira“ (gorila) ir „kujira“ (banginis) – mišinys. Šis pavadinimas įprasmina monstro dydį, galią ir jūrinę kilmę.
Naujoji, gegužės 16 dieną Lietuvą pasieksianti „Godzila“ – tai epinis legendinės „Toho“ kurtos „Godzilos“ atgimimas. Šis nuostabus kino nuotykis leis žiūrovams stebėti, ko gero, garsiausio Žemės monstro ir piktavalių, gamtai grėsmę keliančių žmonių, arogantiškai pasikinkiusių naujausias technologijas, kovą.
Filmo „Godzila“ anonsas:
https://www.youtube.com/watch?v=I0uHcBDBd9o
Filmukas iš juostos „Godzila“, pavadintas „Turite teisę žinoti“: