Jei norime sustabdyti pasaulinį atšilimą, turime bent vieną dieną per savaitę nevalgyti mėsos, tvirtina Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos vadovas R. Pachauris.
Daktaras Rajenda Pachauris, praėjusiais metais kartu su buvusiu JAV viceprezidentu Alu Goru apdovanotas Nobelio taikos premija, teigia, kad žmonės turėtų tuo neapsiriboti ir toliau iš esmės keisti savo mitybos įpročius, skelbia britų dienraštis „The Observer“.
Pasak leidinio, toks žymaus klimato kaitos eksperto siūlymas yra vienas kontroversiškiausių iš visų, kurie buvo pateikti kovojant su globaliniu atšilimu.
R. Pachauris, praėjusią savaitę perrinktas JT Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos pirmininku antrajai šešerių metų kadencijai, tvirtina, kad maisto pakeitimas yra labai svarbus, nes didelė „šiltnamio efektą“ sukeliančių dujų ir kitų gamtosaugos problemų dalis yra susijusi su gyvulininkyste. Pasak jo, pakeisti mitybos įpročius yra santykinai lengviau, nei, pavyzdžiui, transporto naudojimo.
Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija yra apskaičiavusi, kad dėl mėsos gamybos į atmosferą patenka beveik penktadalis viso „šiltnamio dujų“ kiekio. Jos susidaro ruošiant pašarus galvijams, o atrajojantys gyvuliai, pavyzdžiui, karvės, išskiria metaną, kurio poveikis spartinant pasaulinį atšilimą yra 23 kartus stipresnis už anglies dvideginio. Ekspertai prognozuoja, kad iki šio amžiaus vidurio mėsos suvartojimas pasaulyje turėtų dvigubai išaugti.
„Galimybės kuo greičiau imtis konkrečių veiksmų požiūriu ir bandant sumažinti emisijas per kuo trumpesnį laiką tai neabejotinai patraukliausias variantas, – sakė R. Pachauris. – Pradėkime nuo to, kad atsisakome mėsos bent vieną dieną per savaitę.“