„GlaxoSmithKline Lietuva“ dėl socialiai atsakingo verslo apdovanojimo varžėsi su tokiomis bendrovėmis, kaip Šveicarijoje veikiančia verslo rizikos audito įmone „SGS Group Management“, prekybos tinklu „Tesco“ Lenkijoje, HSBC banku Turkijoje ir kitomis Europos šalyse veikiančiomis bendrovėmis. Jas rinkdamos Britų prekybos rūmų atstovybės vertino įgyvendinamų veiklų daromą išmatuojamą pokytį bendruomenėse, pasiekiamumo ir poveikio mastą, etikos ir verslo logikos darną bei ilgalaikį pasiryžimą keisti aplinką, kurioje dirbama.
Pasak D. Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje vykdančiosios direktorės Sandros Kundrotės, „GlaxoSmithKline Lietuva“ už socialinę atsakomybę aukščiausiu apdovanojimu įvertinta dėl savo griežtų įsipareigojimų plėtoti atsakingą, vertybėmis pagrįstą veiklą, įtraukiant darbuotojus ir bendruomenes. „Labiausiai komisijai imponavo bendrovės įgyvendinama vaistų pasiekiamumo programa, skirta finansiškai jautriausioms pacientų grupėms“, – teigė ji.
„Mes labai didžiuojamės mūsų vykdoma socialinės atsakomybės veikla ir šis apdovanojimas mus padrąsina bei įkvepia skirti dar daugiau pastangų ir širdies siekiant teigiamų pokyčių mūsų visuomenėje bei aplinkoje. Ypatingai stengiamės padėti socialiai bei finansiškai jautresnėms pacientų grupėms, kuriems reikiamų vaistų prieinamumas yra kritiškai svarbus, siekiant užsitikrinti geresnę sveikatą ir gyvenimo kokybę“, – sakė „GlaxoSmithKline Lietuva“ generalinis direktorius Kęstutis Čereška.
Jo teigimu, labai svarbi bendrovės socialinės atsakomybės programos dalis yra paramos projektas – GSK vaistų kortelė, skirta didinti vaistų prieinamumą pensinio amžiaus žmonėms ir žmonėms su negalia. Šiame devintus metus Lietuvoje vykdomame projekte dalyvauja daugiau kaip 134 tūkst. pensinio amžiaus bei neįgalių asmenų. Jiems per visą programos veikimo laikotarpį kompensuota priemokų už vaistus vertė siekia 14,6 mln. litų, prie programos prisijungusios 1264 vaistinės (91 proc. visų šalies vaistinių).
Dar vienas iš bendrovės įgyvendinamų išskirtinių projektų – „Mylintys gyvenimą“. Tai pirmoji tokio pobūdžio socialinė iniciatyva Lietuvoje, kuomet padedant onkologinėmis ligomis sergantiems ir jų artimiesiems žmonėms kuriamos meno terapijos ir psichologinės pagalbos programos. Kita „GlaxoSmithKline Lietuva“ socialinė sveikatinimo iniciatyva „Geros sveikatos klubas“, skirta sveiko gyvenimo įpročių ugdymui. Pagal ją jau antrus metus iš eilės organizuojamos nemokamos mankštos atvirose erdvėse daugelio Lietuvos miestų gyventojams.
Britų prekybos rūmų taryba Europoje apdovanojimus bendrovėms už socialiai atsakingą veiklą įsteigė minėdama savo 40 metų veiklos jubiliejų, tai pat siekdama užtikrinti nuolatinį dėmesį darnaus verslo plėtojimui ir socialinės atsakomybės temai. Apdovanojimų komisiją sudaro skirtingose Europos šalyse veikiančių Britų prekybos rūmų atstovai.