• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

1927 metai istorijoje išliko ne tik Seimo paleidimo faktu ar telefono ryšio linijos sukūrimu, bet ir žymiai idomesniu — Hubert de Givenchy, Givenchy mados namų įkūrėjo — gimtadieniu.

REKLAMA
REKLAMA

Passion for Fashion

Įžymusis posakis: aistra madai (daug geriau skambantis anglų kalba) tapo pagrindiniu dizainerio manifestu. Ar galite patikėti, jog vos dešimties metų berniukas buvo visiškai užtikrintas dėl būsimos karjeros? 'Noriu kurti madą', - nusprendė žydraakis padauža, apsilankęs Pasaulinėje mugėje, Elegancijos paviljone, kuriame trys dešimtys garsiausių to meto haute couture kūrėjų pristatė savo darbus.

REKLAMA

Šis pažadas išsipildė, tačiau ne iš karto. Noras neblėso, tik karas ir okupacija slopino ne tik Prancūzijos ekonomiką, bet ir kūrėjų likimus. Toliau istorija klostėsi stereotipiškai: vos šalis išsilaisvino iš Vokietijos priespaudos, būsimasis dizaineris persikėlė į mados sostinę Paryžių.

REKLAMA
REKLAMA

Talentu buvo pasirūpinta tinkamai:  jaunuolis mokėsi iš mados genijų: Jacques Fath, Rober Piguet, o netrukus tapo naujųjų mados namų Christian Dior, vyriausiojo dizainerio asistentu. Tais pačiais metais Givenchy žengė kitą žingsnį savo spalvingoje karjeroje: Elsa Schiaparelli patikėjo prabangios boutique vairą į jaunojo maksimalisto rankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Audrey Hepburn - amžina Givenchy mūza

Patirtis ir naujų išbandymų troškimas nepaliko kito kelio — 1952 Hubert de Givenchy svajonės išsipildė — jis atidarė savo mados namus ir pristatė pirmąją, autorinę kolekcija, kuri susilaukė netikėtos sėkmės. Šlovės kelias jaunąjį dizainerį vedė mados Olimpo ir ... Audrey Hepburn link.

REKLAMA

Ši dvidešimtojo amžiaus mados ikona pakeitė ne tik moterų, bet ir šio dizainerio pasaulėžiūrą, tapo jo mūza bei tikru moteriškumo etalonu. Ši keturiasdešimt metų trukusi draugystė buvo naudinga abiems pusėms, Hepburn tapo Givenchy mados namų ambasadore, o Givenchy tapo dar populiaresnis po kultinių aktorės vaidmenų. 'Givenchy' ir 'Pusryčiai pas Tifani' — tai neatskiriamas neblėstančios elegancijos ir naujosios mados duetas.

REKLAMA

Mokinys pranoko mokytojus?

Neginčijamą įtaką dizaineriui darė ir, meistru vadintas, draugas Cristobal Balenciaga. Ypač ryškus troškimas sekti šio mokytojo pėdomis kūrybos pradžioje ir atvirai išreikštas minimalizmas, šiandien tik leidžia ginčytis, kurio vardą dažniau minime naujausiose tendencijose. Givenchy ne tik puikiai mokėsi iš kitų, bet ir pats pristatė pasauliui savo išradimus: tobulai derinama elegancija ir modernumas, plačios suknelės, raštuota tekstilė, piltuvėlio formos paltai ir žinoma žymieji rytietiški kvapai nauji to meto parfumerijai.



Šiandieninis Givenchy veidas

Šiandieninis 'Givenchy' prekinis ženklas kaip ir daugelis kitų priklauso mados diktatorei LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton kompanijai. Po Monsieur de Givenchy atsistatydinimo kūryba bei meno direktoriaus postas perduotas tokiam pat maksimalistui ir mados aistruoliui John Galliano. Šiadien Givenchy meno vairas priklauso dizaineriui Ricardo Tischi. Jis kuria drąsesnį, ryžtingesnį ir kiek atitolusį nuo paprastos elegancijos mados namų modelį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų