Viskuo. Pradedant konstrukcija, baigiant siluetais, forma. Tiek vyrų, tiek moterų madoje yra begalė įdomių dalykų, bet vyrų mada man įdomesnė, nes aš pats esu vyras.
Ar jūsų rūbų konstrukcija tobulėja?
Žinoma, natūralu, kad ji sudėtingėja. Bet kartu konstruojame ir paprastai, elementariai, kad rūbas nevaržytų judesių, nebūtų iškraipytos formos.
Kas yra jūsų klientai?
Jie įvairūs. Tiek amžiaus, tiek veiklos atžvilgiu. Ateina verslininkai, menininkai. Vieni nori išskirtinumo, kitiems patinka mūsų kuriamas stilius, dar kiti tiesiog mato save šiuose draubužiuose.
Ar nejaučiate diskriminacijos dėl to, kad vyrai neturi aukštosios mados?
Ne, nejaučiu. Teoriškai ji gali būti. Tiesiog nėra tokio poreikio, koks egzistuoja moterų madoje.
Madą vertinate kaip komerciją ar kaip meną?
Ir taip, ir taip. Menas yra padaryti komerciją. Kitaip sakant, padaryti, kad tai, ką sukūrei, žmonės norėtų vilkėti ir, žinoma, mokėti tai parduoti. Mano tikslas - kad mano kuriami drabužiai būtų dėvimi.
Kitais metais "Mados infekcijoje" savo kolekciją pristatysite penktąjį kartą. Galbūt surengsite kokį siurprizą?
Ką gali žinoti, kaip ten bus, dar nemažai laiko iki to. Kol kas analizuojam. Siurprizas yra vien tai, kad atsiranda nauja kolekcija. Dizaineriams yra labai svarbu, ar "perskaito" jų kolekciją, ar bent jau gilinasi į ją. Svarbu, kad žmogus gilintųsi į pačią kolekcijos filosofiją. Kiekvienas sukurtas rūbas turi istoriją, legendą. Pavyzdžiui, kelnės nėra vien tik medžiaga. Yra paslėpta kažkokia idėja, mintis… Mes savo kolekcijas aprašome tinklalapyje, nes nėra taip lengva suprasti jų esmę. Aišku, žmogus pats turėtų susivokti, bet juk įdomu, kaip vis dėlto menininkas mąstė iš tikrųjų.
Kiek tęsiasi euforija, kurią patiriate per "Mados infekcijos" renginį?
Ko gero, dvi savaites. Euforiją jauti kurdamas kolekciją, paskui - kai ją parodai. Po pristatymo nebūna veiksmo, fotosesijų ar didelio susidomėjimo. Be to, ilgai su tomis pačiomis emocijomis negyvensi, reikia jas keisti kitomis.
Koks buvo jūsų supratimas apie madą, kai mokėtės M.K. Čiurlionio mokykloje?
Jei atvirai, per daug mada nesidomėjau. Aišku, buvo svarbu, tarkim, kokias kelnes dėvi. Koks jų siluetas, languotumas. Viską sekei ir pajausdavai, kad tau tai įdomu.
Kaip vertinate šių laikų jaunimo madą?
Labai teigiamai, labai gerai. Man patinka, kad jaunimas pabrėžia savo išskirtinumą, savo požiūrį, norus, individualybę.
Ar nesijaučiate išskirtiniu, kad vienintelis kuriate vyrų madą?
Ne, tikrai ne. Aš nesijaučiu išskirtinai, nereaguoju. Yra daugiau kuriančių vyrams.
Bet jūs kuriate nuosekliai…
Tai tiesa. Aš - vienintelis, visiškai įsiliejęs į vyrų madą. Bet yra ir naujokų, kad ir Dainius Bendikas su Benu Stašausku.
Kaip manote, jei kurtumėte užsienyje, ar kažkas pasikeistų?
Ko gero įtakotų aplinka, kurioje būčiau. Sunku pasakyti - nežinai, nes ten nesi.
Ar norite pakliūti į platesnius vandenis?
Viskas su laiku. To sieki po truputį. Analizuoji rinką, niuansus. Reikia nusiteikti. Kita vertus, ten ne taip paprasta papulti - kad ir į Londono ar Berlyno mados savaitę. Reikia arba labai gerų pažinčių, arba pinigų.
Ar jums netrūksta mados renginių Lietuvoje?
Trūksta. Būtų gerai, jei kažkas vyktų ir rudenį. Su organizatoriais apie tai yra šnekėta, bet dabar nepalankus metas. Dar vienas renginys bėgant laikui, manau, atsiras. Gal atsiras ir daugiau kuriančių? Bet svarbiausia, kad būtų tų drabužių poreikis.
Kaip manote, kuo panašūs mados žmonės?
Visi jie - individualybės.
Ar domites mados literatūra?
Na taip, natūralu. Visąlaik stengiesi analizuoti: žurnalus, internete rastą medžiagą. Man labai aktuali karinė tematika, karinių drabužių istorija, konstrukcija, formos.
Kokias savybes patartumėte išsiugdyti į mados pasaulį norinčiam patekti žmogui?
Mes neturime mados industrijos, tad patekti nesudėtinga. Jei esi kūrybingas, originalus, tave automatiškai pastebės.
Kokia jūsų mėgstamiausia vieta Vilniuje?
Namai! (juokiasi)
Kalbėjosi Julija Vital