Rizikos fondai išgyveno dar vienus suveržtus metus. Vidutiniškai vienas valdytojas per pastaruosius 11 mėnesių gavo tik 4,9 proc. pelno – tai visai neprimena tokių pinigų, kokiais garsėja ši industrija, rašo „Financial Times“. Nepaisant nusivylimo, kai kurios fondų investicijos atsipirko. Sauja rizikos fondų sugebėjo užsidirbti milijonus iš didelių, dažnai tiesioginių kontraversiškų statymų.
Graikijos obligacijos
Kovo mėnesį pirkti Graikijos obligacijas neatrodė labai protingas žingsnis. Kai kurie rizikos fondai ką tik buvo nukentėję nuo Graikijos ilgai laukto skolos restruktūrizacijos.
Tačiau kai kuriems šis sandoris suteikė dideles galimybes. Birželio pabaigoje, kai ES lyderiai sutarė dėl naujų euro zonos gelbėjimo priemonių bei ECB sprendimo išpirkti obligacijas, jei to prireiktų, kai kurie investuotojai užsitikrino, kad jų obligacijos nebus nuostolingos.
Susiję straipsniai
J. M. Barroso siūlo bendrą euro zonos finansų ministeriją „Nokia“ prašys paskolinti 750 mln. eurų Kaip Graikijos rinkimai paveiks naftos kainas? „Invalda“ per pirmąjį ketvirtį uždirbo 16,6 mln. litų pelno Britanijos prekybos centrai mausto pirkėjus Daugiausia Graikijos obligacijų įsigijo rizikos fondas „Third Point“. Fondo bendra įsigyta obligacijų suma siekė apie 500 mln. JAV dolerių. Fondas už vieną obligaciją vidutiniškai sumokėjo 17 dolerio centų. Remiantis tuo, kad neseniai Graikija obligacijas atgal išsipirko už 33 centus, fondas padvigubino savo pinigus. „Third Point“ pagrindinio fondo vertė gruodžio vidury išaugo 20 procentų.
JAV būsto paskolos
Geriausi 2012 m. fondų valdytojai turi vieną bendrą bruožą: jie visi statė ant daug ir pelningai ant JAV būsto paskolų. Galbūt labiau stebina tai, kad vertybinių popierių, paremtų JAV būsto paskolomis pirkimas – investicijos, kurios privedė pasaulį prie finansų krizės – buvo pelningas ir pastaruosius trejus metus.
Tačiau šiemet būsto paskolomis paremtų obligacijų kaina pašoko. „BTG Pactual“ būsto paskolų fondo vertė šiais metais pakilo 40 procentų. „Tilden Park“ pakilo 35,5 proc., o „Pine River“, vadomas Briano Tayloro uždirbo 26 procentus.
Kreditas ir „Londono banginis“
Korporacijų kredito rinka visus metus buvo apsupta kainų anomalijų. Pirmą ketvirtį „JPMorgan“ daug investavo į vieną kredito indeksą ir paveikė jo kainą. Rizikos fondai statė prieš „JPMorgan“ prekybininką, žinomą kaip „Londono banginį“ ir užsidirbo šimtus milijonų.
„Bluemountain“ ir „Saba Capital“ fondai gavo gražaus pelno. Pirmasis gavo 5 mlrd. JAV dolerių pelno šiais metais.
Kita prekyba susijusi su kredito išvestinėmis finansinėmis priemonėmis, kurios atsipirko. „Cheyne Total Return“ kredito fondas šiais metais pakilo 67,9 procentais.
Euro zonos bankai
Rizikos fondų finansų analitikai ir portfelių valdytojai turėjo kelis sunkius metus, tačiau 2012 m. buvo kitokie. Bankų vertybiniai popieriai buvo vieni iš pelningiausių šiais metais.
Euro zonos bankai gavo daug pigaus kredito ir keli jų buvo iš naujo įkainoti, kas sukrovė pelną kai kuriems rizikos fondams. „Toscafund“ gavo 25 proc. pelno šiais metais, nes spėjo pagriebti bankų kaip „Societe Generale“, „BNP Paribas“ ar UBS vertybinių popierių.
Fondas „Algebris“ bankų hibridiniais vertybiniais popieriais prekiavo dar sėkmingiau. Jo vertė šiemet pakilo 55 procentais.