Keturi profesoriai iš IMD verslo mokyklos JAV atliko studiją, kurios rezultatai rodo, kad geriausiai kompanijoms vadovauja tie lyderiai, kurie turi polinkį į narcisizmą.
Kaip portalui „forbes.com“ teigė IMD profesorius Albrechtas Endersas studijos metu buvo atrasti teigiami nacistinio elgesio aspektai. „Mes atskleidėme šviesiąją narcisizmo pusę“, - sakė jis. Anot profesoriaus, vadovo polinkis į narcisizmą pasitarnauja kaip katalizatorius prisiimant rizikas bei ieškant inovacijų.
Save sureikšminantis vadovas turi gebėjimų veikti su ypatingu pasitikėjimu, kai įprasti vadovai sudėtingose situacijose dvejoja. Vadovai narcizai gali erzinti ir netgi piktinti savo perdėtu savanaudiškumu, tačiau jie gali būti patys geriausi tuomet, kai kompanijose nutinka kažkas netikėto ir būtina imtis greitų veiksmų siekianti išgelbėti organizaciją.
IMD profesoriai tyrimui pasirinko 33 didžiausias JAV farmacijos kompanijas ir stebėjo kaip 78 jų vadovai reagavo į biotechnologijų vystymąsi 1980-2008 metais. Vadovų polinkis į narcisizmą buvo apskaičiuotas pagal tai, kaip dažnai kompanijų generalinių direktorių fotografijos pasirodydavo šalia kompanijų metinių pranešimų, kaip dažnai jų vardai buvo minimi žiniasklaidos priemonėse, kaip dažnai už staigų jų komandų vykdymą buvo atlyginama grynaisiais arba negrynaisiais pinigais. Tyrėjai taip pat suskaičiavo, kaip greitai kompanijos, ir ypač jų vadovai, sugebėjo prisitaikyti prie biotechnologijų atsiradimo.
Buvo nustatyta, kad narcisizmas ir dėmesio troškimas veda link inovatyvumo ir neatidėliotino sprendimų priėmimo. Vis dėlto profesorius A. Endersas perspėjo, kad vadovai narcizai trokšta pritarimo jų sprendimams net tuomet, kai yra pernelyg didelė rizika. Kita vertus, net ir padidintos rizikos pavojuje dažniausiai jų rizika pasiteisina.