• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Kiek pamokų metu išmoks jūsų vaikas lemia net ir klasės temperatūra bei apšvietimas“, - sako pradinių klasių mokytoja Irena Černiauskienė. Atidžiai įvertinti temperatūrą klasėje bei apšvietimo kokybę raginama ne tik saulėtuoju metu laiku, kai akinantys spinduliai trukdo susikaupti bei vargina akis, bet ištisus metus. Prieš kelis metus atliktos visuomenės sveikatos kontrolės rezultatai atskleidė, kad vos trečdalis patikrintų mokyklų patalpų atitiko apšvietimo reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai pro šiaurės rytuose esančius langus patekėjusi saulė pradėdavo spiginti ir akinti, mokiniai prie lango imdavo muistytis, dengtis akis, darydavosi sunku dirbti ir susikoncentruoti. Saulėtomis dienomis liepdavau atsinešti kepurėles su snapeliu“, – pasakoja Kauno raj. Neveronių mokyklos mokytoja I. Černiauskienė. – „Todėl šį pavasarį mokinukų patogumui įsirengėme roletus“. Žaliuzėmis ir roletais prekiaujančios įmonės „Domus Lumina“ specialistai šį pavasarį pastebi didelį švietimo įstaigų aktyvumą ir susidomėjimą. „Per savaitę specialius roletus ar žaliuzes įrengiame vienai ar dviems klasėms iš įvairių Lietuvos regionuose esančių mokyklų“, – sako vadovas Mantas Jančauskas.

REKLAMA

Intensyvūs saulės spinduliai trukdo susikaupti

Atėjus šiltajam metų laikui ir ilgėjant dienoms, mokiniai keliasi su šviesa ir lepinasi šiltomis saulėtomis dienomis. Nors saulė pagerina budrumą, pakelia nuotaiką ir turi daugybę kitų teigiamų savybių, karštis ir intensyvus saulės srautas pamokų metu taip pat gali sukelti diskomfortą ar net blaškyti. Prikaitintose patalpose sumažėja mokinių darbingumas bei dėmesio sukoncentravimas.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinėse Amerikos Valstijose įkurta Nacionalinė švietimo patogumų plėtros organizacija atliko apšvietimo poveikio klasėje tyrimą. Remiantis septyniomis mokslinėmis studijomis, patvirtinta, kad optimalus apšvietimas gali pagerinti rezultatus ir netgi sumažinti netinkamą vaikų elgesį. Skirtingas apšvietimas lemia žmogaus emocijas ir netgi bendrą nuotaiką. Sukuriant tam tikrą atmosferą, apšvietimas gali būti naudojamas klasėje, suaktyvinti protinę veiklą, budrumą, sumažinti mieguistumą, nuraminti. Todėl labai svarbu, kad klasėse būtų galimybė reguliuoti patenkantį šviesos srautą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne visos mokyklos pasiruošusios saulėtam sezonui

„Mokyklose kur kas rečiau pasirūpinama tinkama apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių. Apsaugos, kaip žaliuzės ar roletai, ne visada įrengiamos po rekonstrukcinių darbų, klasėje pakeitus langus”, – sako Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Brigita Kamorūnaitė. Štai aukštosios mokyklos jau seniai auditorijas aprūpino langų apsaugomis, mat studentai dažnai naudojasi IT technologijomis, o studijų medžiaga pateikiama per video projektorių. „Apsaugai nuo tiesioginių spindulių skirtos priemonės padeda reguliuoti šviesos srautą. Paprastai mokyklos renkasi įprastus roletus arba vertikalias žaliuzes, kurių pagalba reguliuojamas ne tik šviesos srautas, bet ir kampas”, - įžvalgomis dalinasi M. Jančauskas.

REKLAMA

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos direktoriaus Arūno Aleksandravičiaus nuomone, pietų pusėje esančiose klasėse sumontuotos žaliuzės pagerino moksleivių klasės darbo produktyvumą pamokų metu. „Kol nebuvo sumontuotos apšvietimą reguliuojančios žaliuzės, vaikai skųsdavosi, kad spiginant saulei negali susikaupti. Ką jau kalbėti apie naudojamą vaizdo medžiagą įprastose ar kompiuterių klasėse”, - sakė progimnazijos direktorius.

REKLAMA

Kokybiškas pasiruošimas egzaminams priklauso nuo aplinkos

Artėjant vasarai, saulės spinduliai tampa vis intensyvesni ir kaitresni. Susikaupti trukdo ir vis didesnis noras išbėgti į kiemą bei pasimėgauti šia šiluma ir lengvu vėjeliu. Saulė ypač trukdo vyresnių klasių moksleiviams, kurie ruošiasi galutiniams atsiskaitymams ir egzaminams. „Kadangi šviečiant saulei pietų pusėje esančioje klasėje būdavo sunku bendrauti ar žiūrėti į lentą, susitarę visi į pamoką nešdavomės akinius nuo saulės“, – pasakojo Kauno Aušros gimnazijos abiturientė Rūta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komfortiška veikla klasėje - itin svarbus veiksnys paskutiniųjų mokslų savaičių rezultatams. Esant itin dideliam karščiui klasėje, ekspertai pataria rinktis specialius metalizuotus roletų audinius, kurie padengti aliuminio milteliais. Blizgus paviršius veikia tarsi veidrodis ir atmuša saulės spindulius į lauką. Tokiu būdu patalpos neprikaitinamos šviečiant kaitriai saulei.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų