Ketvirtadienį Seime po pateikimo pritarta siūlymui taikyti pelno mokesčio lengvatą į filmų gamybą Lietuvoje investuojantiems asmenims.
Įstatymo projekto tikslas - paskatinti Lietuvos ar užsienio vienetą, veikiantį per nuolatinę buveinę, neatlygintinai suteikti lėšų filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje, suteikiant tokioms įmonėms pelno mokesčio lengvatą. Tokiu būdu siekiama sudaryti palankias sąlygas filmų gamybai Lietuvoje, pritraukti užsienio filmų gamintojus savo filmus gaminti Lietuvoje naudojantis šalies ūkio subjektų teikiamomis paslaugomis.
Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad įmonės, neatlygintinai suteikusios lėšų filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje, mokestiniu laikotarpiu, kuriuo filmo arba jo dalies gamybai buvo neatlygintinai suteiktos lėšos, turėtų teisę iš apmokestinamųjų pajamų atskaityti (perkelti į sąnaudas) 75 proc. filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje neatlygintinai suteiktų lėšų, o mokėtiną pelno mokestį sumažinti visa neatlygintinai suteiktų lėšų suma.
Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad neatlygintinai suteiktų lėšų suma neviršytų 20 proc. viso filmo arba jo dalies gamybos sąnaudų Lietuvoje biudžeto. Tokia dalis numatyta dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia tokią arba labai artimą procentinę dalį taiko dauguma Europos valstybių, kurios naudoja panašų kino gamybos skatinimo mechanizmą. Tokios dalies tikisi ir Lietuvos filmų gamintojai, nes tai padėtų Lietuvai išlikti konkurencingai pasaulio ir Europos kino gamintojų žemėlapyje.
Įstatymo projekte siūloma neatlygintinai suteiktoms lėšoms pelno mokesčio lengvatą taikyti tuo atveju, jeigu filmo gamintojas filmo arba jo dalies gamybai Lietuvoje planuoja išleisti ne mažiau kaip 1 mln. litų. Ši priemonė skatintų vidutinio ir didesnio biudžeto filmų gamybą Lietuvoje. Analogišką ar net didesnę ribą yra nustačiusios ir kitos valstybės (Čekija, Kroatija, Latvija).
Įstatymo projekto svarstymas Seimo plenariniame posėdyje numatytas gegužės 8 dieną.