S. Gentvilo teigimu, jau įsiplieskusį konfliktą „derėtų deeskaluoti“.
„Neturiu kitos nuomonės apie ją (O. Vėbrienę – BNS) kaip tik dalykinę. Negalėjau kitokios nuomonės susiformuoti iš trijų susitikimų“, – ketvirtadienį „valstiečių“ frakcijoje teigė ministras.
S. Gentvilo teigimu, dėl jo ir AAD vadovės konflikto įstaigos veikla nėra paralyžiuota.
Jis teigė nedaręs O. Vėbrienei spaudimo iš prokurorų atsiimti kai kuriuos skundus. Pasak jo, su AAD vadove jis toliau gali dirbti: „Matau galimybę dirbti kartu“.
O. Vėbrienės teigimu, S. Gentvilui ji turėjusi aiškintis, kodėl kreipėsi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo – anot jos, jai buvo aiškiai pasakyta, kad „daugiau tokių veiksmų ateityje nebūtų“.
AAD kreipėsi į prokurorus po to, kai Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) nepanaikino Atliekų rūšiavimo centro taršos leidimo, jam nevykdant AAD nurodymų. Vilniaus apygardos prokuroras teismo prašo panaikinti 2016 metais įmonei išduotą leidimą ir įpareigoti įmonę sustabdyti statybos bei kitų nepavojingų atliekų apdorojimo veiklą atviroje lauko aikštelėje.
S. Gentvilas sutinka, kad šį klausimą su O. Vėbriene aptarė. Jo teigimu, dvi Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos – departamentas ir agentūra – turėtų tarpusavyje, o ne teisme, aiškintis, kaip „traktuoti naujus teisės aktus“.
„Dvi pavaldžios įstaigos konfliktą perkėlė į išorę, į teismus. Man atrodo, mes esame per biedni, kad valstybė prieš valstybę pradėtų kovoti teismuose. Niekur nepasakiau, kad užimu poziciją, kuri pusė teisi. Tai pirmas atvejis po „Klaipėdos paketo“, kai siūloma stabdyti įmonei taršos leidimą. Ministerijoje turime susitarti, koks bus precedentas“, – teigė jis.
S. Gentvilas sakė įtariąs, kad sausio 5-ąją susitikimo Seime metu O. Vėbrienė įrašinėjo jų pokalbį, todėl ministras ragina įrašą, jeigu toks yra, paviešinti ir taps aišku, ar jis AAD vadovei darė spaudimą.
„Jeigu ten buvo kažkokio spaudimo, politiškai esu nusiteikęs, tegu išviešina visą valandos pokalbį, nes kitų jokių prielaidų, kad esu kažkam kažkada daręs spaudimą, nėra“, – pareiškė jis.
S. Gentvilas, be to, tikisi, kad „po mėnesio dviejų“ pranešėjos statusas O. Vėbrienei bus panaikintas, nes „nėra (nusikaltimo – BNS) sudėties“.
„Taikoma prevenciškai preliminari apsauga, pasitikrinama faktus“, – teigė ministras.
„Labai noriu atskirti politiką nuo dalykiškumo, bet reikia suprasti, kad per pastaruosius ketverius metus O. Vėbrienės veikloje buvo penki paskyrimai nekonkursiniai ir tai buvo politinio pasitikėjimo pozicijos. Todėl prašau frakcijos nepolitizuoti proseso, nes matau tokio žanro, jeigu norime išlaikyti profesionalumą“, – kalbėjo S. Gentvilas.
Ministro įsitikinimu, O. Vėbrienė yra „artimas politikai“ žmogus.
„Paskutinius penkis paskyrimus iki AAD direktoriaus konkurso laimėjimo ji paskirta politikų parašais. Visų pirma ji dirbo jūsų („valstiečių“ – BNS) dviejų frakcijos narių Seime padėjėja. Kartu iškeliavo į ministeriją ministro patarėja. Kancleriams tapus ministerijos politinio pasitikėjimo pareigūnais, ji buvo paskirta ministro į kanclerio poziciją. Į kitą ministeriją, Aplinkos, ji buvo pervesta be konkurso ministro parašu. Laikinąja AAD vadove taip pat tapo be konkurso“, – vardijo ministras.
S. Gentvilas tvirtino nepažįstantis AAD Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos vyriausiojo specialisto Donato Bagočiaus, pranešusio jam informaciją apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą ir dėl to nušalinto nuo pareigų.
„Mes visi kaip politikai pažįstame tūkstančius žmonių. Aš jo nepažinojau, asmeniškai pirmą kartą susitikau sausį. Aš jo nepažįstu“, – frakcijoje teigė S. Gentvilas.
„Valstiečių“ frakcijoje O. Vėbrienė prieš savaitę tikino, kad nuo pareigų nušalintas aplinkosaugininkas „piktai ir aršiai sureagavo“, atsiuntė kelis laiškus AAD darbuotojams „kad su ministru seniai pažįstami, todėl tikisi, kad ministras principingai imsis veiksmų“.
Po tokio O. Vėbrienės pareiškimo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys „valstietis“ Arvydas Nekrošius siūlo aiškintis aplinkos ministro asmeninius ryšius su aplinkosaugininku, kuris per savo atostogas ministrui pranešė apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.