• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Genialų programišių parklupdė gobšumas

Šį savaitgalį vienas iš „produktyviausių“ progamišių istorijoje Albertas Gonzalezas pradeda savo 20-ies metų laisvės atėmimo bausmę.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo baigiasi nusikaltimų, gobšumo ir mitraus klaviatūros maigymo sakmė. Niekas, net pats Gonzalezas, nežino, kiek tiksliai nuo jo nukentėjo nieko neįtariančių kreditinių kortelių savininkų. Preliminariai skaičiuojama, kad tokių buvo dešimtys milijonų.   

REKLAMA

28 metų Albertas Gonzalezas, kaip pranešama, buvo toks sumanus, kad sugebėdavo įsilaužti net į „itin saugiais“ laikytus internetinius tinklalapius. Jį vienu metu sekti kitų programišių buvo pasamdžiusi JAV žvalgyba.

Vaikino aistra kompiuteriams prasidėjo vaikystėje: dar besimokydamas vidurinėje mokykloje, jis sugebėjo įsilaužti į Indijos vyriausybės puslapį ir buvo apklaustas FTB agentų.

REKLAMA
REKLAMA

2003 m. A.Gonzalezas, kurio tėvas savadarbiu plaustu 1970-aisias iš Kubos atplaukė į JAV, buvo sulaikytas. Tačiau vaikinui sutikus dirbti vyriausybės informatoriumi, kaltinimai jam pareikšti nebuvo.

Kaip paaiškėjo vėliau, „oficialių“ pareigų ėjimas netrukdė programišiui įsilaužinėti į tokių įmonių kaip drabužių parduotuvės „TJ Maxx“, prekybos centrų „7-Eleven“ ar knygyno „Barnes & Noble“ tinklus ir vogti klientų kreditinių kortelių duomenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas išaiškino, kad prisidengdamas slapyvardžiais „segvec“, „soupnazi“ ir „j4juar17“, vaikinas vadovavo profesionalių duomenų vagių grupuotei JAV, Rusijoje ir Ukrainoje. Nelegaliai gautus duomenis bendrininkai vėliau parduodavo juodojoje rinkoje.

REKLAMA

Nusikaltimo schema veikdavo taip: iš pradžių programišius su bendrais vykdavo į žvalgytuves. Privažiavę prie parduotuvių su nešiojamu kompiuteriu vaikinai ieškodavo pažeidžiamų bevielio interneto tinklų.

Nusikaltėlių trio tuomet įdiegdavo „šniukštinėdavo programas“, kurios „nusiurbdavo“ kreditinių kortelių duomenis. 2008 m. Gonzalezas jau turėjo bemaž 40 mln. tokių duomenų.

REKLAMA

Už nelegaliai gautus pinigus vyras nusipirko prašmatnią vilą Majamyje, „BMW“ automobilį, „Rolex“ laikrodžius savo tėvui ir draugams bei „Tiffany“ žiedą savo merginai.

Vyro nusikaltimų odisėja baigėsi 2008 m., kai jis buvo sulaikytas prabangiame viešbutyje Majamyje. Programišius su savimi turėjo du kompiuterius, 22 000 dolerių grynais ir šaunamąjį ginklą. Kiek vėliau jo tėvų namų sode aptikta dar daugiau nei 1 mln. užkastų dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Du programišiaus sėbrai „Hacker1” ir „Hacker2”, kurie, kaip įtariama, yra iš Rusijos, kol kas nėra sučiupti.

A.Gonzalezo teisininkai teigė vyrą kentėjus nuo Aspergerio sindromo (autistinio vystymosi sutrikimo, kuriam nebūdingas kalbinis ar kognityvinis atsilikimas, tačiau pasireiškia sunkumai bendravime – Balsas.lt), tačiau teismai vyrui vis tiek skyrė 20 metų laisvės atėmimo bausmę.

Tai – griežčiausia kada nors programišiui skirta bausmė.



Albertas Gonzalezas


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų