• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad šiuo metu trūksta daugiau, nei tūkstančio policijos pareigūnų. Jo teigimu, kad viena esminių problemų – demografiniai pokyčiai. R. Požėla tvirtina, kad šalyje sparčiai mažėja policijai tinkamų jaunų žmonių, o ir esantys jaunuoliai atkrenta dėl prastos sveikatos ir netinkamo fizinio pasirengimo.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad šiuo metu trūksta daugiau, nei tūkstančio policijos pareigūnų. Jo teigimu, kad viena esminių problemų – demografiniai pokyčiai. R. Požėla tvirtina, kad šalyje sparčiai mažėja policijai tinkamų jaunų žmonių, o ir esantys jaunuoliai atkrenta dėl prastos sveikatos ir netinkamo fizinio pasirengimo.

REKLAMA

Taip jis ketvirtadienį kalbėjo Seime susitikęs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovais.

„Matome tikrai dramatiškus pokyčius pareigūnų skaičiuje. Per aštuonerius metus dramatiškai sumažėjo policijos pareigūnų skaičius“, – kalbėjo R. Požėla.

Kaip teigė generalinis komisaras, nuo 2015 m. Lietuvos policijoje pareigūnų gretos sumažėjo 1,6 tūkst. Ryškus sumažėjimas matomas 2016 m. R. Požėlos teigimu, tai susiję su išstatutinimu, kai dalis pareigūnų tarsi liko dirbti, bet jie tapo nebe pareigūnais, o valstybės tarnautojais.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie kitus metus, nuolat apie 200 pareigūnų vis mažėjo ir mažėjo. Tačiau gera žinia yra šiais metais. Dėl įvairių motyvacinių priemonių, įvairių programų taikymo šiais metais mums pavyko stabilizuoti policijos pareigūnų fizinį skaičių. Blogiausiu atveju ketiname išeiti ant to paties skaičiaus, turime ir optimistinį tikslą, kad policijos pareigūnų padaugės, lyginant su praėjusiais metais“, – dėstė R. Požėla.

REKLAMA

Generalinio komisaro teigimu, yra kelios priežastys, kodėl nepavyksta pritraukti naujų žmonių į policiją.

„Yra tikrai esminė prasta žinia – demogafiniai rodikliai. Mes pasinaudojome Statistikos departamento duomenimis, kad per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje 30 proc. sumažėjo potencialių policijos pareigūnų. Tai yra jaunuoliai nuo 15 iki 29 metų. Tai, aš sakyčiau, tragiška situacija ir, matyt, visoms vyriausybėms, ir buvusioms, ir būsimoms, ir esamoms, šioje vietoje reikia sėsti, galvoti ir keisti situaciją. Kalbant su tuo pačiu kariuomenės vadu, jis lygiai tą patį signalizuoja, sako, kad labai prasta situacija. Mes patys matome. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais 800 jaunuolių norėjo tapti policijos pareigūnais, tikriausiai pastarųjų metų didžiausias skaičius, tačiau iš jų mes atsirinkome tik 140. Kodėl? Sveikata. Problema nr. 1 yra sveikata. Akys, stuburai ir visą kitą. Antroje vietoje, tie, kurie praėjo sveikatą, „užsirovė“ dėl nepriekaištingos reputacijos. Kurie viską praėjo, tai tiesiog neišlaikė fizinio lavinimo egzaminų. Tokios yra proporcijos, panašiai signalizuoja ir krašto apsaugos vadovai. Jaunimo sveikata sparčiai eina ne ta kryptimi“, – dėstė R. Požėla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad šiuo metu trūksta apie 1,2 tūkst. pareigūnų. Komisaras sako, kad labai norėtų, kad įvyktų kažkoks stebuklas, bet tikina nesantis naivus.

„Reikia orientuotis į panašius skaičius. Tai čia labai svarbu, kaip organizacijoje sutvarkyta sistema, struktūra, kaip organizacija atvira inovacijomis, kaip organizacija nesipyksta su informacinėmis technologijomis, kokie procesai vyksta organizacijoje, kalbant apie automatizaciją, robotizaciją, dirbtinio intelekto panaudojimą“, – sakė R. Požėla.

REKLAMA

Kalbėdamas apie pareigūnų skaičiaus trūkumą, R. Požėla atkreipė dėmesį, kad drastiškai skiriasi pareigūnų skaičius, lyginant skirtingas apskritis.

„Mažos apskritys su mažu pareigūnų skaičiumi, tai nereiškia, kad tose apskrityse mažos problemos. Aš jau keliose laidose esu pasakęs, kad kai kurie sprendimai yra išrašyti krauju. 2020 m., gegužės mėnuo, tragedija Mažeikiuose, kai yra nužudomas policijos pareigūnas iš neteisėtai laikomo šaunamojo ginklo“, – sakė R. Požėla.

REKLAMA

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato auditas parodė, kad su tokiu kiekiu pareigūnų, koks dirba Telšių apskrityje, anot R. Požėlos, maža apskritis nepatempia kovojant su globaliais iššūkiais, tokiais kaip šešėlinė ekonomika, nepilnamečių nusikalstamumu, narkomanija.

Generalinio komisaro teigimu, tai paskatino įvykdyti eksperimentą ir sujungti Šiaulių ir Telšių policijos komisariatus. Pilotinis projektas vyksta trejus metus. R. Požėla teigė bendravęs su Telšių rajono valdžia, kuri tvirtina, kad po eksperimento pradžios situacija pagerėjo.

Pasak jo, dalį problemų išspręs policijos reforma, kai vietoje apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų bus sukurtos penkios apygardos.

Mokėkite gerus atlyginimus ir turėsit stiprius pareigūnus
Biotaite ir jos kavos gerikes i gatve pasiusk.
Artistai , už 900 šimtus nori pritraukti jaunimą į policiją. Negadinkite vaikai gyvenimo sau, pasirinkdami šią profesiją.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų