Maskvoje - naujas spektaklis, scenoje - Lolita Miliavskaja su guminiu draugu. Josifas Kobzonas aplankė Josifo Kobzono gatvę. Maskvos “lietuviai” nusprendė sukurti miuziklą. Sofija Rotaru gavo dovanų - milžinišką latvišką kryželį.
Lolita Miliavskaja ir jos guminis draugas
Rusai idėjas pagauna greitai. Per vienus metus jie sukūrė J. K. Rowling “Hario Poterio” kloną “Tanią Groter”. Ir nedaug laiko tepraėjo po sėkmingo feministės Eve Ensler pjesės “Vaginos monologai” šuoliavimo per pasaulio (ir Lietuvos) scenas, kai režisierė Nina Čiusova ėmė ir pastatė pjesę “Guminis princas”. Šiame spektaklyje žinoma rusų dainininkė Lolita Miliavskaja (iš buvusio dueto “Kabare akademija”) dvi valandas žais su falo imitatoriumi. Rekvizitą dainininkė pati išsirinko sekso reikmenų parduotuvėje. Režisierė šį svarbų teatrinės kūrybos aktą leido atlikti pačiai Lolitai, nes “tau pačiai reikės su juo dirbti scenoje”. Vienintelis režisierės pageidavimas - daikto dydis turi būti ne mažesnis nei 20 centimetrų. Ši pikantiška detalė nėra susijusi su Lolitos Miliavskajos įpročiais - tiesiog mažesnis inventorius gali būti blogai matomas iš paskutinių salės eilių. Na, o pačią pjesę dainininkė ir aktorė vertina optimistiškai: “Joje yra ir komedijos elementų, ir liūdesio, nuolatinio vienišos moters palydovo. O “Guminis princas” spektaklyje atlieka klausytojo, kuriam galima išsiverkti, vaidmenį”.
Kobzonas Kobzono gatvėje
Neseniai Rusijos dainininkas, verslininkas ir, kaip teigia piktavaliai, “žmogus, susijęs su kriminaliniais elementais”, Josifas Kobzonas (http://www.iosifkobzon.com/) aplankė Ukrainos miestą Donecką (čia jam pastatytas paminklas) ir gimtinę - Časov Jar miestelį, kuriame yra jo vardu pavadinta gatvė. Josifas Davydovičius savo automobilį paliko už kultūros namų ir ant raudono kilimo užlipo savomis kojomis. Kalbėdamas miestelėnamas, Kobzonas patvirtino, kad būtent Časov Jaras yra jo gimtinė. “Čia, šioje žemėje, užkasta mano bambagyslė, - prisipažino dainininkas. - Aš kol kas nieko gero nepadariau savo miesteliui, bet ateityje stengsiuosi pateisinti garbę, kurią man suteikėte”. Kažkas minioje nedvejodamas sušuko: “Padėkite įvesti apšvietimą gatvėse!”. Kai buvo iškilmingai atidengta memorialinė lenta ant miesto tarybos pastato (buvę gimdymo namai, kuriuose pasaulį išvydo dainininkas), Kobzonas apėjo miestelį - padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo ir ant Žuvusių Afganistane karių memorialo. Vėliau savo vardo (buvusi Gegužės 1-osios gatvė) gatve nuėjo iki muziejaus, kur kraštiečiai su meile kaupia viską, kas susiję su Kobzonu. Parašė padėką svečių knygoje.
Maskvos lyg ir lietuviai kuria miuziklą apie save
Buvęs kaunietis šokėjas (lyg ir šokęs “Trimite”...), o dabar žinomiausias Rusijos gėjus Borisas Moisejevas (http://www.bmoiseev.ru/) nusprendė sukurti spektaklį, kuris pasakos apie nelengvą Borios kūrybinį kelią. Šį sunkų uždavinį Moisejevui padės įveikti garsus režisierius Romanas Viktiukas (http://www.gay.ru/victyuk/) (gana ilgai dirbęs Vilniaus rusų dramos teatre). Jis parašys miuziklo scenarijų. Projekto iniciatoriai siužeto vingių neatskleidžia, bet jau dabar aišku, kad Alą Pugačiovą (http://www.allapugacheva.ru/main.php) vaidins jos duktė Kristina Orbakaitė, o Moisejevo mamą - aktorė Lija Achedžakova. “Muziką spektakliui parinks Viktiukas, - pasakoja Borisas Moisejevas. - Žinoma, miuzikle skambės ir mano dainos”. Kas autobiografiniame miuzikle vaidins Borisą vaikystėje - nežinia. Na, o šokėjo ir dainininko paauglystę, jaunystę ir brandą įkūnys, be abejo, pats Moisejevas. Miuziklas vadinsis “Alio, Ala”. Turbūt tokiais žodžiais prasidėjo Boriso Moisejevo kelias į Maskvos muzikinį Olimpą. Nes Ala ragelio nepadėjo...
Sofijai Rotaru teks nešti savo kryželį
Gastroliuodamas Kryme, rusų estrados karaliumi (caru?) vadinamas Filipas Kirkorovas (http://www.kirkorov.ru/) sužinojo, kad jo draugė, vietinė gyventoja Sofija Rotaru (http://www.sofiarotaru.com/) atšventė savo gimtadienį. Kirkorovas neatidėliodamas įsiprašė į svečius. Į dainininkės pilaitę Filipą atvežė Rotaru sūnus Ruslanas. Atvežė ne vieną. Kirkorovas su savimi pasikvietė savo dabartinį mielą draugą Nikolajų Burliaką iš pirmojo “Žvaigždžių fabriko” (http://www.fabricazvezd.ru) (spalio pradžioje jie gastroliuos Klaipėdoje ir Vilniuje). Jau nuo slenksčio Kirkorovas apibėrė gimtadienininkę komplimentais, įteikė milžinišką gėlių puokštę ir padovanojo nemažą (8 cm) ant kaklo kabinamą kryželį. Šį iš sidabro ir gintaro pagamintą juvelyrinį šedevrą Kirkorovas nusipirko Jūrmaloje, kai ten vyko festivalis “Naujoji banga”.
Latviai sujaudino šokėją
Milžiniškų kryželių gamybos šalyje įvyko ir kitas Rusijos kultūrai svarbus įvykis. Rygos koncertų salėje “Dzintari” koncertavo vis tas pats Borisas Moisejevas. Po koncerto jis nuvyko į seksualinių mažumų klubą “XXL”, kur vyko “Misterio Latvijos gėjaus” konkursas. Garbingą svečią iš Rusijos tučtuojau pakvietė į konkurso žiuri, kur jau posėdžiavo ir kartais Lietuvos drabužių modeliuotojus globojantis mados istorikas Aleksandras Vasiljevas (http://www.vassiliev.com/). Rusų žinovų sprendimas buvo vieningas - abu aukščiausiu balu įvertino 20-metį rygietį, su savo globėju gyvenantį Prahoje. Jis galų gale ir tapo “Misteris Latvijos gėjus”. Borisas Moisejevas po konkurso graudžiai dejavo - jo favoritas taip ir nenusimovė kelnaičių.