• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet skęstančiųjų gelbėjimas įtrauktas į pavojingų darbų sąrašą. Teigiama, kad sąrašo papildymas - tik pirmasis žingsnis į permainas, kurios laukia skęstančiųjų gelbėjimo tarnybų ateityje.

REKLAMA
REKLAMA

Jau kitą savaitę Seimo narys Evaldas Jurkevičius ketina kreiptis į vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir pasiūlyti visas pajūrio ruožo skęstančiųjų gelbėjimo tarnybas prijungti prie kurios nors iš statutinių įstaigų.



Nežada nuleisti rankų

REKLAMA

"Gelbėtojai galėtų būti prijungti prie ugniagesių gelbėtojų ar kurios kitos statutinės įstaigos. Tai būtų naudinga patiems gelbėtojams, nes būtų aiškiai nubrėžtos jų atsakomybės ir pareigų ribos. Dabar, pavyzdžiui, Klaipėdos miesto skęstančiųjų gelbėjimo tarnyba yra pasitvirtinusi nuostatus, kurių punktai vieni kitiems prieštarauja. Viename teigiama, kad gelbėtojas privalo nedelsdamas suteikti pagalbą skęstančiajam, o kitame, kad esant nepalankioms oro sąlygoms, kai bangavimas jūroje didesnis nei 3 balai, gelbėtojui draudžiama atlikti gelbėjimo darbus. Jei šį darbą ir toliau paliksime biudžetinei savivaldybės įstaigai, bus netvarka", - kalbėjo E. Jurkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, nesuvokiama, kodėl ištisus metus gelbėjimo tarnyba privalo mokėti algas kai kuriems specialistams, kurie reikalingi tik sezono metu.

Į pavojingų darbų sąrašą įtraukus skęstančiųjų gelbėjimą, šį darbą galės dirbti tik specialiai apmokyti asmenys. Darbdavys turės organizuoti darbuotojų mokymą specialioje įstaigoje, turinčioje Švietimo ir mokslo ministerijos išduotą licenciją. Baigusiems plaukiko-gelbėtojo programą bus išduodamas specialus pažymėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas tik skaičiuoja

Pernai pasibaigus vasaros sezonui Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnyba buvo purtoma įvairių institucijų. Tikrintojų ir Seimo nario dėmesį Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnyba atkreipė po to, kai gelbėtoju anksčiau dirbęs klaipėdietis Germanas Čepas viešai prabilo apie, jo nuomone, šioje tarnyboje klestinčią netvarką.

REKLAMA

Apie tai, kad tokia tarnyba, kokia yra dabar, uostamiesčiui nereikalinga, G. Čepas prieš keletą mėnesių kalbėjo ir miesto Tarybos posėdyje, pasinaudojęs suteikta galimybe pasisakyti klaipėdiečių tribūnoje.

Vyras nuogąstauja, kad artėjant vasaros sezonui, gelbėjimo tarnybos veiklos spragos liko tos pačios, kaip ir buvo. Dėl to, mano jis, gelbėtojai ir toliau, prisidengę tarnybos nuostatais, neskubės užtikrinti poilsiautojų saugumo.

REKLAMA

Priešingai tvirtina gelbėjimo tarnybos vadovas Virginijus Urbonas. Anot jo, po to, kai tarnybą tikrino ne viena valdiška institucija, buvo rasta tik nežymių pažeidimų, kurie jau ištaisyti.

"Nieko nežinau apie gelbėtojų įtraukimą į pavojingų darbų sąrašą. Mokymų kol kas dar nerengiame, komandą rinksime pirmosiomis gegužės dienomis. Jei reikės, mokymus atliksime ten, kur reikalaujama. Šiandien dar negaliu atsakyti ar šiemet gelbėtojų gyvybės bus apdraustos. Vis dar skaičiuojame, kiek, kam ir kur reikės skirti pinigų. Šių metų darbo užmokesčiui savivaldybė mums skyrė 593 500 litų. Ši suma - vien tik darbo užmokesčiui. Kasmet lėšų skiriama vis mažiau", - teigė V. Urbonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, šį sezoną paplūdimiuose turėtų būti iškabinta daugiau informacinių stendų. Juose bus aiškinamos vėliavų spalvų reikšmės, rašomos lapkritį patvirtintos paplūdimių zonų taisyklės, pagalbos telefonai.

V. Urbono teigimu, tarnybos veiklai buvęs gelbėtojas G. Čepas iki šiol trukdo. Dėl šios priežasties tarnyba konsultuojasi su juristais, aiškinamasi galimybes kreiptis į teismą.

REKLAMA

"Tas žmogus turi savų tikslų. Jis juodina mus ir šmeižia. Nutarėme ieškoti būdų, priversiančių šį asmenį atsakyti už savo žodžius. Jei visą vasarą turėsime įrodinėti, jog dirbame gerai ir atsakingai, tuomet tikrai nebeliks laiko pačiam darbui", - teigė pokalbininkas.

Siūlosi gelbėti pigiau

Klaipėdos savivaldybės administracija prieš kurį laiką sulaukė vieno uostamiesčio sporto klubo pasiūlymo. Klubas siūlo perpus pigiau nei iki šiol uostamiesčio paplūdimiuose organizuoti skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos darbą.

REKLAMA

"Pigiau, tai dar nereiškia, kad geriau. Šį pasiūlymą svarstysime. Juk reikia apskaičiuoti, pažiūrėti, ar tas klubas turi kokią nors įrangą, techniką, skirtą šiai veiklai. Buvau susitikęs su keletu žmonių, kurie taip pat norėtų perimti šią paslaugą, tačiau visus sprendimus priimu ne aš, o miesto Taryba. Ir tai tik tuomet, kai pasiūlymai yra išsamiai išnagrinėti. Miesto tvarkymo skyriaus vedėjai Irenai Šakalienei buvo pavesta surengti pasitarimą, kurio metu būtų išklausytos visos pusės ir priimtas sprendimas dėl jau minėto sporto klubo pasiūlymo. Vedėja šiuo metu atostogauja, šis darbas bus atliktas jai grįžus", - kalbėjo Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.

Vaida JUTKONĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų