Parlamento priimtos Lygių galimybių įstatymo pataisos įtvirtina draudimą laisvo judėjimo teise besinaudojančius ES piliečius ir jų šeimos narius diskriminuoti dėl pilietybės, bet šeimos nariais įvardijami tik sutuoktiniai ir vaikai iki 21-erių metų.
LGL teigia, kad toks įstatymas sudarytų pagrindą diskriminuoti ir Lietuvoje esančius kitų ES šalių piliečius, registravusius partnerystę.
„Kai kurie Seimo nariai kryptingai dirba tam, kad Lietuvoje nebūtų ginamos LGBT* (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų) bendruomenės narių teisės. Kita vertus, turime suprasti, kad šios Lygių galimybių įstatymo pataisos visų pirmiausia kalba apie strateginių mūsų partnerių iš Europos Sąjungos piliečius,“ - pranešime sakė LGL vadovas Vladimiras Simonko.
„Lietuvos parlamentas siunčia žinią, jog registruoti partneriai mūsų šalyje gali būti teisėtai diskriminuojami“ - pridūrė jis.
Pirminiame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktame projekte tarp ES piliečių šeimos narių buvo įvardijami ir partneriai, tačiau Seimas pasipriešino tokiai formuluotei.
Partnerių išbraukimo iš įstatymo rėmėjai teigia, kad tai atitinka Lietuvos nacionalinę teisę, nes šalyje partnerystės instituto nėra.