„Šiuo metu visas nuslinkęs gruntas jau yra pašalintas, o nuošliaužos plote buvo pakloti drenažiniai vamzdžiai. Pabaigus pilti skaldą, virš jos esančiame nuošliaužos nepaveiktame plote bus paklotas gruntą sutvirtinantis tinkas“, – BNS šią savaitę nurodė muziejus atstovė.
„Darbus ketinama baigti iki mėnesio pabaigos“, – teigiama atsakyme.
Nedidelė nuošliauža įvyko po visą parą trukusio itin intensyvaus lietaus, tačiau ji buvo paviršinio supiltinio grunto, todėl grėsmė kalno stabilumui nekilo.
Pasak muziejaus, Gedimino kalno būklė šiuo metu yra sąlyginai stabili, o davikliai ženklesnių poslinkių nefiksuoja.
Lietuvos nacionalinis muziejus šiemet jau yra pasirašęs preliminarią sutartį dėl galutinių Gedimino kalno pietrytinės dalies sutvarkymo darbų su įmone „Rekreacinė statyba“.
Darbai turėtų užtrukti trejus metus ir kainuoti apie 13,4 mln. eurų, tačiau muziejus derasi su ministerijomis dėl šio projekto finansavimo.
Kalno būkle susirūpinta po 2016-ųjų vasarį nuslinkusių didelių nuošliaužų. Tuomet laikinai buvo draudžiama jį lankyti, paskelbta ekstremali situacija.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!