Penktąją pergalę Eurolygos aštuntajame ture pasiekė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, išvykoje 72:69 po itin atkaklios kovos palaužę Tomo Pačėso Gdynės „Asseco Prokom“.

Žalgiriečiai įsitvirtino antroje A grupės vietoje, o „Asseco Prokom“ ekipa, turinti 2 pergales ir 6 nesėkmes, tūno rikiuotės pabaigoje.

Lietuvos vicečempionai sėkmingiau pradėjo mačo pradžią (4:2), tačiau lenkai tuoj pat parodė, kas čia šeimininkai – 8:4. Visgi persvara T.Pačėso auklėtiniai džiaugėsi neilgai. Iš spurtą inicijavusio T.Watsono estafetą perėmė M.Pocius ir „Žalgiris“ vėl atsidūrė priekyje – 13:8. Svečiai išlaikė apčiuopiamą pranašumą ir po pirmojo kėlinio pirmavo septyniais taškais – 20:13.

Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo apsnūdęs ir „Asseco Prokom“ žaibiškai tuo pasinaudojo – 19:20. A.Petrovičiaus kariauna sunkiai kapstėsi iš duobės, o šeimininkai nieko nelaukę perėmė iniciatyvą – 23:21. Tiesa, tai pabudino žalgiriečius, kurie bendromis pastangomis susigrąžino persvarą – 26:25. Pranašumas buvo „Žalgirio“ pusėje, tačiau lenkai atkakliai mynė mūsiškiams ant kulnų – 31:29. Vis dėlto kėlinuko pabaiga sėkmingiau susiklostė „Asseco Prokom“ krepšininkams, kurie po dviejų kėlinių pirmavo 33:34.

Po pertraukos „Asseco Prokom“ paleido žaidimo vadžias ir leido „Žalgiriui“ atsidurti priekyje – 42:38. 26-ąją minutę į žalgiriečių stovyklą atėjo šventė – svečiai pataikė pirmą tolimą metimą (45:38). Visgi A.Petrovičiaus auklėtiniai tuo ilgai nesidžiaugė. Lenkai žaibiškai sumažino deficitą iki dviejų taškų - 45:47. Po ilgokos pertraukos T.Pačėso komanda galiausiai išlygino rezultatą ir prieš lemiamą mačo dalį švieslentėje degė skaičiai 49:49.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje fortūna plačiau šypsojosi „Žalgiriui“ – 55:51. Kamuolį aikštės viduryje perėmęs ir galingu dėjimu „Asseco Prokom“ krepšį sudrebinęs T.Watsonas privertė T.Pačėsą prašyti minutės pertraukėlės – 57:51. Šeimininkus ėmė gelbėti buvęs „Žalgirio“ legionierius R.Varda – 57:60. Kova vyko taškas į tašką, o lietuviams pavyko išlaikyti saugų skirtumą – 66:62. Vis dėlto „Žalgiris“ susikomplikavo situaciją ir leido varžovams juos pasivyti bei gauti galimybę atsidurti priekyje – 67:68. Ja „Asseco Prokom“ pasinaudojo. Greitai išardę žalgiriečių spaudimą, T.Pačėso auklėtiniai žaibiškai pelnė du taškus ir išsiveržė į priekį – 69:68. Laimei A.Petrovičiaus minutės pertraukėlė davė vaisių. P.Jankūnas išvedė mūsiškius į priekį (70:68), priešininkų ataka buvo nerezultatyvi ir mūsiškių pergalę įtvirtino su lyg paskutinėmis sekundėmis iš po krepšio greitoje atakoje pelnęs M.Pocius.

„Žalgiris“: M.Pocius ir T.Watsonas po 16, P.Jankūnas 9, D.Collinsas ir M.Begičius po 7, D.Šalenga 6, T.Delininkaitis ir M.Kalnietis po 4, T.Klimavičius 2, A.Milaknis 1.

„Asseco Prokom“: R.Varda 25 (10/12 dvit., 8 atk. kam.), D.Ewingas 20 (9 rez. perd.), F.Videnovas 7.