Šias sutartis „Gazprom“ ir „Naftogaz“ dešimčiai metų pasirašė 2009-aisiais.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka tokį „Gazprom“ sprendimą pavadino Ukrainos ir Europos Sąjungos „dujiniu šantažu“.
Į tai reagavo ir viena pagrindinių tarptautinių reitingų agentūrų „S&P Global Ratings“, pareikšdama, jog „Gazprom“ sprendimas siekti dujų tranzito sutarties su Ukraina, per kurią nukreipia maždaug pusę dujų į Europą, nutraukimo nėra priežastis mažinti „Gazprom“ kredito reitingus. Be to, sutarčių nutraukimo procesas užtruks, todėl kol kas rusiškos dujos Europai veikiausiai bus tiekiamos be esminių sutrikimų, Ukrainai tinkamai vykdant įsipareigojimus pagal tebegaliojančią tranzito sutartį.
„S&P Global Ratings“ pranešime taip pat pažymima, jog „Gazprom“ tranzito sutarties su Ukraina nutraukimas gali turėti įtakos Europos institucijų požiūriui į naujų Rusijos eksporto dujotiekių projektus.
Stokholmo tarptautinis arbitražas, gruodžio pabaigoje niekine paskelbęs „Gazprom“ primestą tiekimo sutarties sąlygą „imk arba mokėk“, draudimą Ukrainai reeksportuoti dujas pripažinęs neteisėta, o rusiškų dujų kainą Ukrainai - nepagrįstai padidinta, praėjusią savaitę Rusijos dujų monopolininką „nuskriaudė“ ir kitoje abipusių pretenzijų bylos dalyje - dėl dujų tranzito per Ukrainą. „Gazprom“ buvo įpareigotas sumokėti „Naftogaz“ 4,63 mlrd. JAV dolerių už dvišalės dujų tranzito sutarties sąlygų nesilaikymą - per mažas faktines tranzito apimtis. Antroji nutartis iš esmės reiškia, kad Rusijos dujų monopolininkas privalo Ukrainai sumokėti 2,56 mlrd. dolerių.