Austrijoje ketvirtadienį vykstant gatvių protestams buvo prisaikdinta nauja plačios koalicijos vyriausybė, kuri buvo suformuota trys mėnesiai po rinkimų.
Protestuose dalyvaujant iki 2 tūkst. studentų ir profesinių sąjungų aktyvistų, prezidentas Heinzas Fischeris (Heincas Fišeris) prisaikdino naują centro kairiųjų kanclerį Alfredą Gusenbauerį, konservatyvių pažiūrų vicekanclerį Wilhelmą Moltererį (Vilhelmą Moltererį) ir jų ministrų kabineto narius.
Naujoji vyriausybė vykdys programą, kuri didele dalimi tęsia jos pirmtakų kursą.
A.Gusenbaueris vadovavo socialdemokratams, kurie pasiekė nelinksmą pergalę per praėjusių metų rinkimus, o dabar atvedė juos į vyriausybę po septynerių metų pertraukos. Pastaruosius septynerius metus Austriją valdė konservatoriai kartu su kraštutiniais dešiniaisiais.
Tačiau negalėdamas suburti alternatyvios daugumos parlamente, A.Gusenbaueris buvo priverstas suformuoti koaliciją su konservatoriais.
Per sunkias derybas jis turėjo atsisakyti pagrindinių savo rinkimų kampanijos pažadų, įskaitant pažadus dėl mokesčio už mokslą universitetuose panaikinimo ir mokesčių reformos, pagal kurią būtų padidinti korporaciniai mokesčiai.
Konservatoriams atiteko svarbios ministerijos, įskaitant Finansų, Užsienio reikalų ir Ekonomikos ministerijas.
Tai išprovokavo studentų sėdimąjį streiką prie A.Gusenbauerio būstinės ir nepasitenkinimą jo partijoje. Kol naujoji vyriausybė ėjo 50 m nuo kanclerio būstinės iki prezidentūros, protestuotojai iš kitos gatvės pusės švilpė.
"Mokesčiai už mokslą universitetuose = šūdas", - buvo parašyta viename jų plakate. Kiti reikalavo suformuoti socialdemokratų mažumos vyriausybę.