Garsios Lietuvos moterys – Justė Arlauskaitė-Jazzu, Beata Nicholson, Mūza Rubackytė, vertybinių popierių biržos NASDAQ OMX Vilnius prezidentė Arminta Saladžienė, Aistė Smilgevičiūtė, Eglė Špokaitė ir Agnė Zuokienė – kartu pasirodė teatro scenoje tam, kad atskleistų realių septynių moterų skaudžias, sukrečiančias, bet įkvepiančias istorijas.
Tai, kad jos - ne profesionalios aktorės, o visiškai kitų sričių atstovės, tik dar labiau sustiprino įspūdį. Vaidyba nepagražinti sukrėčiantys tekstai neleido pamiršti, kad visa tai - tikra tiesa, kad tos moterys ir kraupūs jų likimai - tikri ir kad mes visi esame visai šalia jų. Kiekviena moteris savaip įtaigiai įkūnijo savo personažą. Justei Arlauskaitei-Jazzu teko labiausiai sukrėčianti istorija, su kuria ji puikiai susidorojo.
Prievartos, smurto, baimės, paniekos sau ir beviltiškumo prislėgtų moterų išpažintis garsios moterys skaitė nebe pirmą kartą. Tačiau emocijas surepetuoti sunku, todėl skaitant labiausiai jaudinančias istorijos vietas skaitovėms kartkartėmis strigo balsas.
Pjesė „Septynios“ - tai novatoriškas dokumentinio teatro kūrinys, įtaigiai pasakojantis apie nepaprastus drąsių moterų iš skirtingų pasaulio šalių gyvenimus. Šios moterys yra mūsų amžininkės, gerai žinomos ne tik savo šalyse, bet ir visame pasaulyje. Tai moterys, kurios nepaisydamos pavojaus savo gyvybei kovoja už demokratiją ir „neatimamas“ moterų/žmogaus teises.
Pjesė įtaigiai parodo kelią, kuriuo eidamos ir siekdamos taikos, kovodamos prieš korupciją, grumdamosi su smurtu prieš moteris, septynios drąsios moterys pasiekė reikšmingų visuomenės pokyčių. (JAV sekretorė Hillary Clinton)
Dokumentinė pjesė „Septynios“ remiasi asmeniniais dramaturgių pokalbiais su septyniomis moterimis, dalyvaujančiomis pasaulinės partnerystės tinklo „Vital Voices“ veikloje. Šioms moterims pavyko įveikti didžiules kliūtis ir nutiesti kelią reikšmingiems pokyčiams savo gimtosiose šalyse – Rusijoje, Pakistane, Nigerijoje, Šiaurės Airijoje, Afganistane, Gvatemaloje ir Kambodžoje.
Pjesę sukūrė septynios apdovanojimus pelniusios dramaturgės: Paula Cizmar, Catherine Filloux, Carol K. Mack, Ruth Margraff, Gail Kriegel, Susan Yankowitz, Anna Deveare-Smith. Pjesės režisierė – garsi Švedijos dramaturgė, aktorė ir prodiuserė Hedda Krausz Sjögren, taip pat pelniusi ne vieną apdovanojimą.