Žodį Яndex (Yandex) galima iššifruoti ir kaip akronimą („Yandex“ - Yet Another iNDEXer, tai yra, „dar vienas indeksuotojas“), ir kaip žodžių žaismą ( rusiška raidė Я + angliškas žodis index).
Didžiausias pasaulyje domenų vardų registratorius „GoDaddy“ iš pradžių pasivadino „Jomax Technologies“. Paskui šį pavadinimą norėjo pakeisti į „BigDaddy“, bet domenas jau buvo užimtas
.Bobas Parsons įkūrė „GoDaddy“ 1997 metais, pavadinęs „Jomax Technologies“.Po dvejų metų kompanija nusprendė pakeisti savo pavadinimą kuo nors įsimintinesniu ir paskelbė konkursą savo bendradarbiams. Kažkuris iš jų pasiūlė pavadinimą „Big Daddy“, kuris visiems patiko, bet pasirodė, kad domenas jau užimtas.Tokiu būdu, „Big Daddy“(didelis tėvelis) transformavosi į „GoDaddy“ (tėveli, pirmyn). B. Parsonsui šis pavadinimas patiko, nes jis žmonėms sukeldavo šypseną.
„Twitter“ iš pradžių norėta pavadinti „Status“, vėliau „Twitch"
„Twitter“ darbinis pavadinimas buvo „Status“. Bet šios socialinių tinklų paslaugos įkūrėjams jis nelabai patiko, ir jie stvėrėsi žodyno.Anot Džeko Dorsi (Jack Dorsey), jie ieškojo kažko tokio, kas perduotų fizinį pojūtį, „lyg jūs šbnabždėtumėte savo draugo kišenėje. Tai lyg kuždėjimasis su visu pasauliu“. „Mes peržiūrėjome daugybę žodžių ir apsistojome ties „twitch“ (trūkčioti), kadangi atėjus žinutei telefonas vibruoja. Bet ir „twitch“ buvo ne visai tas, ko mes ieškojome, šis žodis nekėlė reikiamų asociacijų“. „Ir tada mes vėl įnikome į žodyną, peržiūrėjome žodžio „twitch“ kaimynystėje esančius žodžius ir aptikome „twitter“ (čiauškėjimas). Supratome, kad čia kaip tik tai, ko mums reikia“.
Internetinių socialinių žaidimų kūrėja „Zinga“ gavo Marko Pinkaus buldogo vardą
Markas Pinkus taip myli savo buldogą, kad jo vardu pavadino savo kompaniją.
Paieškos paslaugas internete teikiančios korporacijos „Google“ pavadinimas kilo iš termino „googol“, kuris reiškia skaičių – vienetą su šimtu nulių
Sergejaus Brino ir Lario Peidžo (Larry Page) kūdikio pavadinimo pirminis variantas buvo „Back Rub“. Tačiau vėliau buvo nutarta pakeisti pavadinimą į „Google“ - šio žodžio šaknis pasiskolinta iš angliško matematinio termino „googol“, reiškiančio skaičių 10, pakeltą 100-uoju laipsniu. S. Brinas ir L. Peidžas nutarė, kad šis žodis labiau tinka galingai paieškos sistemai apibūdinti – juk ji suteikia galimybę naudotis milžinišku informacijos kiekiu.
„Yahoo“ pavadinimas atsirado iš „Guliverio kelionių“
Ši paieškos sistema atsirado 1994 metais, ji vadinosi „Jerry's Guide to the World Wide Web” (Džerio vadovas po pasaulinį tinklą (saityną)). Naujasis pavadinimas „Yahoo!“ buvo paimtas iš Džonatano Svifto (Jonathan Swift) knygos „Guliverio kelionės“, kurioje taip vadinama kvailų laukinių žmonių rasė „jehū“. Be to, „Yahoo!“ – dar ir akronimas, kuris iššifruojamas kaip „Yet Another Hierarchical Officious Oracle“, arba „Dar vienas hierarchinis neoficialus orakulas“.
Pavadinimas „Skype“ atsirado iš frazės „sky peer-to-peer“
Pirminis pavadinimas „Sky peer-to-peer“ („dangus“ + „nuo bičiulio prie bičiulio“) buvo sutrumpinta iki „Skyper“. Vėliau atkrito paskutinė raidė - „r“.
Pavadinimą „Apple“ Styvas Džobsas (Steve Jobs) sugalvojo, dirbdamas obelų sode
Kaip teigia vienas iš „Apple“ įkūrėjų Styvas Vozniakas (Steve Wozniak), „Džobsas pasakė: „Aš sugalvojau puikų pavadinimą – „Apple Computer“. Gal tai dėl to, kad jis dirbo obelų sode. Aš nė neklausiau. Gal šią mintį jam pakišo „Apple Records“ ( 1968 metais grupės „Beatles“ įkurta garso įrašų kompanija). O gal jam tai reiškė visai ką kita“.