Ir nors dauguma iš mūsų mielai daro viską, ką gali, kad palengvintų kaimynų gyvenimą, viena moteris pastebėjo, kad virš jos esančiame bute gyvenantys žmonės nėra tokie rūpestingi, nes nuolat vaikšto trypdami iš kambario į kambarį.
Moteris teigė, kad girdi savo kaimynus ne tik tada, kai jie atidaro duris ar eina per kambarį, bet ir tada, kai jie užsiima seksu, ir tvirtino, kad jų miegamojo išdaigos tokios garsios, kad nuo jų „dreba sienos“, o nuo lubų net „atsilupo“ dažai, rašo mirror.co.uk.
Girdi kiekvieną garsą
„Mumsnet“ forume paskelbtame įraše moteris rašė: „Gyvenu viduriniame bute. Virš manęs gyvenančių žmonių grindys yra arba laminuotos, arba ant jų niekas nepatiesta. Iki šiol taikstausi su trypimu ir girdžiu, kaip atsidaro ir užsidaro kiekvienas stalčius.
Pastaruoju metu, mano nuomone, tai tapo nebevaldoma. Praėjusią vasarą jie užsiėmė seksu atidarytais langais, girdėjau kiekvieną garsą.
Maniau, kad tai buvo klaida, girtas vienos nakties nuotykis, ir jie pamiršo, kad gyvena daugiabutyje. Aš išėjau į kitą kambarį ir palaukiau maždaug valandą, kol viskas pasibaigė. Maniau, kad visi daro klaidų.
Paskui tai kartojosi vis dažniau ir dažniau. Tiesą sakant, atrodo, kad po to, kai pasigarsinu televizorių, jie trumpam nutyla. Bet jie tiesiog pusvalandžiui sustoja, o paskui viskas vėl kartojasi iš naujo.
Tai mane pažadina naktimis. Todėl užsidedu ausines su meditacijos muzika ir kūdikio mobilios auklės garsu. Net jas užsidėjusi vis tiek girdžiu dundėjimą ir trypimą.“
Moteris pasakojo, kad dėl triukšmo net buvo nuvykusi pasikalbėti į vietos savivaldybę, tačiau ten pareiškė, kad nieko nedarys, nes tai laikoma „įprastu triukšmu“ ir liepė jai tiesiogiai pasikalbėti su kaimynais.
Trukdo miegoti
Tačiau moteris mano, kad ji negali kreiptis į kaimynus, nes nesijaučia patogiai ir nemano, kad tai turėtų būti jos atsakomybė.
Ji pridūrė: „Atrodo, kad į mano nuomonę neatsižvelgiama. Veikla ir gyvenimo būdas, kurį jie gyvena, nesuderinami su jų pasirinkta grindų danga.
Taryba sako, kad nieko negalima padaryti dėl „įprasto triukšmo“. Bet juk tikrai yra ribos. Sienos dreba, durys girgžda, nuo lubų lupasi dažai, o aš negaliu miegoti.
Jie sako, kad turėčiau pats pasikalbėti su kaimynais, bet aš atsisakau. Jie žino, kad aš viska girdžiu, nes girdi mane.
Tame bute yra mažiausiai trys vyrai, o aš esu vieniša moteris su labai mažu vaiku. Nesijaučiu patogiai ir nemanau, kad turėčiau akis į akį kalbėtis su šiais žmonėmis.“
Savo įraše moteris taip pat teigė mananti, kad kaimynai ją girdi tiek pat, kiek ji girdi juos, ir apkaltino juos klausantis jos pokalbių telefonu, taip pat tyčia keliant didesnį triukšmą, kai ji naudojasi siuvimo mašina.
Ragina kalbėtis su kaimynais
Tačiau įrašo komentatoriai teigė, kad mažai tikėtina, kad kaimynai gali ją girdėti, nes dėl garso sklidimo labiau tikėtina, kad virš jos gyvenantys žmonės girdės triukšmą. Labiau tikėtina, kad jį girdės po ja gyvenantys kaimynai.
Vienas asmuo paaiškino: „Deja, jūs juos girdėsite daug garsiau nei jie jus. Taip yra dėl garso sklidimo. Garsų iš jų buto priežastys turi sąlytį su grindimis (žingsniai, baldai ir pan.).
Jūsų triukšmo šaltinis irgi yra pritvirtintas prie grindų, o ne prie lubų. Tikriausiai jie nesuvokia, kiek garso sklinda nuo jų iki jūsų, kaip ir jūs nesuvokiate, kiek jūsų garso sklinda apačioje gyvenantiems kaimynams.“
Kiti taip pat pasakė moteriai, kad ji negali prašyti kaimynų neatlikti kasdienių veiksmų, pavyzdžiui, nedarinėti spintų ir nekalbėti, tačiau ji gali pabandyti palikti jiems raštelį ir paaiškinti, kas blogai.
Kažkas pasiūlė: „Gal galėtumėte palikti jiems raštelį? Galbūt jie nesupranta ir nežino, kad jums trukdo.
Aš būčiau dėmesingesnė žmogui, kuris parašė draugišką raštelį, nei šaukia arba tyli ir nieko nepasako. Užjaučiu jus, namai turėtų būti jūsų šventovė.“
Kitas rašė: „Tikrai negalite tikėtis, kad jie vaikščios ant pirštų galiukų ir nedarys įprastų dalykų, pavyzdžiui, neatidarinės stalčių.
Pasakykite jiems apie triukšmingą seksą, jei norite, bet jie taip pat neatsisakys lytinių santykių, nes jums nepatinka garsai. Jūsų kaimynai iš apačios, greičiausiai, turi panašių problemų.“