• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

REKLAMA

Smurto per Garliavos šturmą buvo. Tačiau jis buvo ne toks, kaip teigia policijos pareigūnai. Kieme jie panaudojo jėgą net prieš besilaukiančią moterį. o „kreidelių byloje“ nepilnamečiai buvo apklausiami be tėvų. Tokie faktai buvo pagarsinti ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje. Parlamentarė Aurelija Stancikienė žurnalistams pareiškė, kad prokuratūra ir policija svarbiausią dėmesį skiria politinėms byloms, o Lietuva tampa policine valstybe.

REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijoje parlamentarė aiškino, kad Lietuva tampa policine valstybe ir minėjo generalinio prokuroro Dariaus Valio, policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, Kauno policijos vadovų, kitų pareigūnų, kurie, jos teigimu, yra asmeniški atsakingi dėl neteisėtus veiksmus prieš piliečius privačiame kieme praėjusių metų gegužės 17 dieną pavardes ir tuos, kurie atsisakė kelti bylas dėl sveikatos sutrikdymo privatiems piliečiams.

REKLAMA

„Kai policijos pareigūnai kelia bylas už kreidelėmis užrašytą žodį „Tiesos“, vertinti kitaip, kaip kerštą už bandymą atskleisti gegužės 17 dienos nusikaltimus, neįmanoma“, – sakė parlamentarė. Jos teigimu, siekiama ne apginti visuomenę nuo nusikaltėlių, bet nubausti Garliavos įvykių dalyvius.

„Kaltinimai, kad 30 žmonių bendrai padarė nežymų sveikatos sutrikdymą (antstolei E. Vaicekauskienei – red. past.) nepagrįsti“, – sakė ji pabrėžusi, kad to sveikatos sutrikdymo įrodymai slepiami. Tuo metu kitiems tų įvykių dalyviams keliamos bylos.

REKLAMA
REKLAMA

Konferencijos dalyviams taip pat buvo parodyta įvykių dalyvių filmuota vaizdo medžiaga, kurioje atskleidžiama, jog perduodant mažametę mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei Venckų kieme buvo pažeidžiamas Policijos įstatymas, kuriame nustatyta, kad policininkai gali panaudoti fizinę jėgą.

„Nė vieno iš šių atvejų Garliavoje nebuvo“, – komentavo A. Stancikienė rodomus Garliavos šturmo vaizdus. Komentuodama vaizdo medžiagoje užfiksuotus vaizdus, kuriuose matyti, kaip daužomi ir tempiami mergaitės gynėjai, parlamentarė atkreipė dėmesį į specialiąsias priemones, kurias naudojo policija. Ji aiškino, kad policija negali naudoti specialiųjų priemonių prieš neįgalius žmones, tačiau taip buvo padaryta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena iš Garliavos įvykių dalyvių, kuri policininkų buvo brutaliai tempiama per kiemą – nuo policijos smurto nukentėjusi Evelina Paltanavičiūtė Matijošaitienė pareiškė: „Smurtas buvo. Tačiau ne toks, kaip teigia policijos pareigūnai. Prieš besilaukiančią moterį, prieš invalidą smurtas negalimas. Aš prieš mane nutempiant pasakiau, kad laukiuosi, bet reakcija buvo „nulinė“. Žmonės persekiojami, kviečiami į apklausas, daromas spaudimas neišvykti“, – vardijo moteris. Ji taip pat sakė, kad nemažai nukentėjusių žmonių net nesikreipė į gydymo įstaigas, o gydėsi namuose.

REKLAMA

E.Paltanavičiūtė Matijošaitienė teigė pati prokurorams perdavusi žmonių filmuotą medžiagą ir piktinosi, kad prokurorai tvirtina, jog smurto nebuvo ir joks tyrimas dėl policijos veiksmų prieš žmones kieme nebuvo pradėtas.

A.Stancikienė atkreipė dėmesį, kad neteisinga ir tai, jog „visiems taikomas grupinis kaltinimas“ sutrikdžius antstolės E. Vaicekauskienės sveikatą. Tarp jų, anot parlamentarės, yra net tie žmonės, kurie iš įvykio vietos „buvo pašalinti 58 sekundę“.

REKLAMA

Tatjana Narkevičienė, pareiškusi, kad atstovauja savo 15 metų dukrai, kalbėjo apie „kreidelių bylą“ bei atkreipė dėmesį, kad gegužės 17 dieną buvo suimti ir 3 nepilnamečiai.

„Pareigūnų melas dokumentaliai įforminamas ir prisegamas prie bylos. Ir suaugę, ir vaikai neigia kas antrą pareigūnų žodį. (…) Vienas vaikinas buvo grubiai suimtas, įmestas į mašiną už grotų. Ir policijos pareigūnai puikiai žinojo, ką jie daro. Atrinko 6 jaunus žmones ir atvežė į areštinę. Nebuvo vaikų teisių apsaugos atstovų, kai mano mergaitę suėmė“, – piktinosi moteris.

Taip pat buvo pažymėta, kad apklausiant nepilnamečius nedalyvavo Vaiko teisių apsaugos institucijų atstovai ir tėvai, o tėvams apie tai, kad jų vaikai sulaikyti, iš karto net nebuvo pranešta. Moteris taip pat piktinosi, kad nukentėjo taikūs piliečiai, tačiau po ilgo susirašinėjimo paaiškėjo, kad niekas šiuo aspektu Garliavos šturmo įvykių netiria. Anot T. Narkevičienės, net atsakymus iš prokurorų gauna skirtingus: iš vieno prokuroro – kad tyrimas vyksta, iš kito – kad net nepradėtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų