Filmuota medžiaga perduota Aplinkos ministerijai, o ši įvykį tirti perleido Vilniaus miesto savivaldybei. Pavyko nustatyti ne tik sunkvežimių buvimo vietą, bet ir šiukšlėmis atsikračiusius žmones. Neoficialiais duomenimis, vienas iš asmenų gali būti ieškomas policijos dėl ankstesnių nusižengimų. Savivaldybės atstovai mano, jog vyriškiai tokiu būdu siekė pasipelnyti.
Vilniuje veikia ne viena atliekų surinkimo aikštelė, kurioje nemokamai atiduoti galima iki 200 kilogramų nuo statybų ar remonto likusių šiukšlių. Tiesa, gali kilti problemų norintiems atsikratyti šiferio, asbesto ar kitų pavojingų medžiagų.
Net ir tos įmonės, kurios skelbiasi jas priimančios, dažnai atsisako atvežtų „gėrybių“. Tad norintys sutaupyti laiko ir pinigų, išeities ieško skelbimuose internete. Šalia Vokės upės sąvartyną supylę asmenys privalės šiukšles išvežti. Jei tai padaryti atsisakytų, aplinką tvarkys sklypo savininkai, tačiau savivaldybė įsipareigos civiline tvarka, iš kaltininkų išieškoti nuostolius padengiančią sumą. Teks ir nemaža bauda.
Per pirmąjį šių metų pusmetį Aplinkos ministeriją pasiekė per pusė tūkstančio pranešimų dėl atliekų tvarkymo pažeidimų. Itin dažnai gyventojai pamiškėse atsikrato senų padangų, o tokia veikla gali būti įvertinta 300-us eurų siekiančia bauda. Kiauliškai atsikračiusių pavojingų medžiagų gali laukti net 10 tūkstančių eurų nuobauda.