• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu Vilnius atsisakytų centralizuotai tiekiamos šilumos ir šildytųsi gamtinėmis dujomis kūrenamomis katilinėmis, šilumos sistemų į atmosferą išmetamo anglies monoksido kiekis padidėtų net 280 kartų, o azoto oksidų - daugiau nei 10 kartų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai nustatė tyrimą atlikęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos apsaugos institutas. "Dabar jau nebėra abejonių, kad centralizuota šilumos gamyba mažiau teršia šalies sostinę, jos pakeitimas mažose katilinėse gaminama šiluma labai padidintų oro taršą", - teigė VGTU Aplinkos apsaugos instituto direktorius, prof. habil. dr. Pranas Baltrėnas.

REKLAMA

Pasak jo, šiuo atveju nekalbama apie elektros energiją, kuri yra šiuo metu apie tris kartus brangesnė už kitus šilumos energijos gamybos būdus

Tyrimo metu visas Vilniaus miestas buvo suskaidytas į kelis šimtus pastatų ir jų grupių. Visiems šiems namams buvo paskaičiuotas vidutinis šilumos energijos poreikis, būtinos pastatyti katilinės dydis. Po to specialiomis programomis buvo paskaičiuotas vidutinis kuro suvartojimas, naudingumo koeficientas - šie duomenys leido prognozuoti į atmosferą išmetamų teršalų kiekį.

REKLAMA
REKLAMA

"Jau dabar kai kuriose Vilniaus miesto vietose oro užterštumas yra toks didelis, kad tai ima kenkti vilniečių sveikatai", - sakė Vilniaus miesto Savivaldybės Miesto plėtros departamento Aplinkos apsaugos skyriaus laikinai einantis vedėjo pareigas Antanas Stackevičius. Todėl, jo teigimu, net negali būti kalbos apie vietinių dujomis kūrenamų katilinių įrengimą mieste, nes tai dar labiau pablogins oro kokybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot A. Stackevičiaus, šiuo metu Vilniaus oras yra gerokai švaresnis, nes miestui centralizuotai tiekiama šilumos energija yra gaminama už miesto teritorijos, per labai aukštą kaminą dūmai išsklaidomi aukštesniuosiuose atmosferos sluoksniuose.

REKLAMA

Šiuo metu Vilniuje gyvena apie 550 tūkst. žmonių. Centralizuotai šildoma apie 78 proc. Vilniaus pastatų, dujomis - apie 12 proc., likusieji - kietu ir skystu kuru, elektros energija.

Prancūzijos kompanijai "Dalkia" priklausanti "Vilniaus energija" sostinėje kartu su Grigiškėmis, Salininkais ir Trakų Voke centralizuota šiluma aprūpina daugiau nei 129 tūkst. butų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų