Didžiosios Riešės gatvėje ankstų ketvirtadienio rytą buvusi Seimo narė Vilija Filipovičienė pastebėjo kengūrą. Moteris negalėjo patikėti savo akimis, o tai įrodančia nuotrauka ji pasidalijo socialiniuose tinkluose, tikėdamasi surasti jos šeimininką.
Nors įrašas sulaukė daug reakcijų, kol kas niekas kengūros nepasigedo. Pasak moters, išsigandusi kengūra pabėgo į mišką.
„Aš bandžiau paskui vėliau jau jos ieškoti ir eiti aplinkui miške. Galbūt kažkur tai ji yra, bet miškas šitas yra labai didelis, tankus, tai tikimybės praktiškai nėra jos rasti“, – sako buvusi Seimo narė Vilija Filipovičienė
Tai, kad Didžiosios Riešės gatvėje buvo užfiksuota kengūra tiki ir miestelio gyventojai:
„Oho, kengūra pagal mane. Gal kažkas iš žmonių čia laikė ir pagavo.“
„Taip ir būna, kai filmuoji ir paleidžia žvėris. Tai ir laksto.“
„Vargšė, sušals, labai gaila. Kai perskaičiau, tai labai suspaudė širdį dėl tos kengūros.“
„Arba dar gali būti lapė, bet dabar lapės pakeitė savo spalvą. Tai gal lapė tokia pavargusi.“
Ir štai būtent šis praeivis buvo teisus. Į nuotrauką pažvelgęs gamtininkas Selemonas Paltanavičius nesudvejoja – nuotraukoje tikrai užfiksuota lapė. Tik ji, deja, serga bjauria ir kankinančia liga – niežais. Ji nusikasė savo kailį, todėl pūsta uodega tapo plika ir panaši į kengūros.
„Lapė pusiau nuplikusi, apiplikusi. Uodegos stimburys, tiesa, dar yra su šiek tiek plaukų ir ant kūno dar yra, nors reti plaukai. Gyvūnas, aišku, kamuojamas niežinių erkučių, kurios yra pas jį odoje. Žodžiu, jos darosi sau takus, niežti ir jis kasosi, tiesiog desperatiškai kasosi“, – pasakoja gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
Tokia liga sergančios lapės yra pasmerktos kankintis kelis mėnesius, kol numiršta. Sergančios lapės niežus platina kitoms lapėms, mangutams, kitiems žvėrims, jais gali užkrėsti ir apylinkėse vedžiojamus augintinius.
„Beje, tokiose gyvenvietėse šunys, kurie bus vedžiojami, kurie pasitrins kur nors į žolę ar kur, yra didelė tikimybė, kad apsikrės tomis niežinėmis erkutėmis. Tai reikėtų susirūpinti tose vietose“, – teigia S. Paltanavičius.
Gamtininkas ragina apie tokius gyvūnus pranešti atitinkamoms institucijoms, šiuo atveju Vilniaus „Grindai“, kad jis būtų kuo greičiau sugautas ir nebekeltų grėsmės apylinkių gyventojams. Žmonės nesunkiai gali išsigydyti vaistais, o gamtoje niežais užsikrėtusių gyvūnų kančias ir užkrato plitimą dažniausiai gali nutraukti tik medžiotojai.