Kaip pažymi ligonių kasos, klaidinga manyti, kad ši priemonė skirta tik pensininkams, neįgaliesiems ar turintiems mažas pajamas.
Vaistus įsigyti galima iš 5 vaistų grupių
Gyventojai, kurie nesinaudoja elektroninėmis priemonėmis, informaciją apie sukauptą priemokų krepšelį gali sužinoti vaistinėse bei ligonių kasose.
Taip pat būtina žinoti, kad sukaupus kompensuojamųjų vaistų krepšelį, vėliau be priemokos iki metų galo galima įsigyti kompensuojamuosius vaistus iš tų 5 vaistų grupių, iš kurių skaičiuojamas krepšelis.
Būtina rinktis vaistą su mažiausia priemoka
Portalas tv3.lt primena, kad naujovė dėl kompensuojamųjų vaistų įsigaliojo nuo liepos 1 d. Nuo tada kompensuojamuosius vaistus su mažiausia priemoka perkantiems pacientams taikomas metinis „priemokų krepšelis“, kurį viršijus valstybė padengia tolesnes papildomas pacientų išlaidas įsigijant medikamentus.
Tai reiškia, kad jei perkant kompensuojamuosius vaistus su mažiausia priemoka jų suma viršys numatytą krepšelio sumą, priemokas kompensuos valstybė.
„Priemokų krepšelio“ dydis apskaičiuojamas sudėjus tris vidutines metines priemokas už kompensuojamus vaistus su mažiausia priemoka, ji vertinama pagal praėjusių kalendorinių metų duomenis. Tai reiškia, kad kiekvienais metais jis bus skirtingas. Šiemet jis sieks 48,36 eurus.
Valstybinės ligonių kasos skaičiavimais, „priemokų krepšelis“ padės sumažinti išlaidas vaistams maždaug 120 tūkst. pacientų. Pažymima, kad daugiausiai naudos turėtų ligočiausi ir daugiausiai kompensuojamųjų vaistų vartojantys pacientai.
Taip pat tikimasi didesnės gamintojų konkurencijos dėl mažiausios priemokos, o tai sudarytų sąlygas kompensuojamųjų vaistų kainoms mažėti.
Įvedus „priemokų krepšelį“, vaistų kompensavimui bus kasmet papildomai skiriama 8,9 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!