„Tikiuosi, kad tas mastas tikrai bus didelis“, – BNS sakė V. Šapoka. Anot jo, nauja lengvata būtų taikoma namų tvarkymo, auklių, būsto ar automobilių remonto paslaugoms, tačiau dėl viso jų sąrašo kol kas nėra apsispręsta.
Veidrodiniu principu bus peržiūrėtos veiklos su verslo liudijimu. Veiklos, kurioms kuriamos GPM paskatos, nebegalės naudotis verslo liudijimu, todėl jas teikiantys žmonės turės imtis individualios veiklos.
„Bus žymiai palengvinta tiek apskaita, tiek mokesčių skaičiavimas“, – tvirtino V. Šapoka.
Finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė BNS sakė, kad jei šiam siūlymui bus pritarta ir nauja tvarka įsigalios nuo 2019-ųjų pradžios, 2020 metų biudžete GPM permokoms grąžinti gali būti numatyta papildomai apie 15 mln. eurų.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė socialdemokratė Rasa Budbergytė sako, kad lengvata paskatins verslą lįsti iš šešėlio, tačiau I. Šimonytė mano, kad naujovės efektą lems abiejų sandorio pusių noras „dalyvauti šiame žaidime“.
„Viskas priklauso nuo to, kokius mokesčius reikės mokėti sąskaitas faktūras verčiamam išrašyti ir savo apyvartas deklaruoti individualios veiklos vykdytojui, teiksiančiam paslaugas, dėl kurių patirtas išlaidas gyventojas norės susigrąžinti gaudamas mokesčių lengvatą. Jeigu gausis taip, kad sutaupymas bus didesnis nemokant mokesčių... Kaip dabar žmonės susitaria ant garbės žodžio, taip ir toliau susitars“, – BNS teigė I. Šimonytė.