Pradeda veikti nemokama telefono linija 8 800 012 31, kuria galima pasikonsultuoti dėl ikimokyklinio ugdymo įstaigų ar grupių steigimo. Lietuvos gyventojams nemokamas konsultacijų telefonas veiks 14 mėnesių vieną savaitės dieną – antradieniais nuo 10 iki 15 valandos. Skambučiai nemokamai priimami iš visų telefoninio ryšio tinklų.
Šiuo telefono numeriu bus teikiamos konsultacijos, kaip įsteigti naują grupę ar ikimokyklinio ugdymo įstaigą, iš kur gauti papildomą finansavimą, kokios higienos normos taikomos vaikų darželiams, kokie specialistai turi dirbti, ar reikalingi specialūs leidimai – licencijos, taip pat skambinantieji gaus atsakymus į klausimus dėl ugdymo programų, organizavimo formų, turinio planavimo ir kt.
Konsultacijos taip pat teikiamos ir el. paštu [email protected]
Nemokama telefono linija įsteigta vykdant ES struktūrinių fondų remiamą projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“. Pernai įvedus ikimokyklinio ugdymo krepšelį, supaprastinus higienos normas, pakeitus Statybų įstatymą, išaugo ikimokyklinį ugdymą teikiančių įstaigų, grupių skaičius (atidaryta per 400 naujų grupių), tačiau didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir apie dešimtyje mažesnių savivaldybių ikimokyklinėse ugdymo įstaigose vis dar trūksta vietų. Tikimasi, kad visiems lengvai prieinamos konsultacijos padės žmonėms ir paskatins steigti naujas ikimokyklines įstaigas ar grupes.
Projekte „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ dar numatyta, taikant ikimokyklinio ugdymo krepšelio principą, skirti papildomą finansavimą toms įstaigoms, kuriose didės vaikų skaičius. Sausio 1 d. įvairiose įstaigose buvo 81 901 ikimokyklinukų, o balandžio 2 d. – 83 520 vaikai. Per šį laikotarpį padaugėjo 1619 ikimokyklinukų. Šių vaikų ugdymui skiriamas papildomas finansavimas iš ES struktūrinių fondų paramos. Pinigai netrukus bus pervesti savivaldybėms, kuriose į veikiančias ar steigiamas naujas įstaigas arba grupes nuo rugsėjo 2 d. buvo ir yra priimami nauji ugdytiniai.
Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro administruojamas projektas „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ truks iki 2015 metų sausio. Jo tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą ir įvairovę, ypač kaimo gyvenamosiose vietovėse, mažinant socialinę atskirtį ir skirtumus tarp savivaldybių. Taip pat siekiama užtikrinti lanksčias ir kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, reikiamą švietimo pagalbą, atsižvelgiant į individualius vaikų ugdymosi poreikius. Projekto partneriai yra visos šalies savivaldybės.