• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antroje straipsnių ciklo dalyje apžvelgėme laisvės ir gerumo temas, kurios yra neatsiejamos nuo meilės. Šioje dalyje pakalbėsime apie lipnųjį traukos dėsnį, paskalas bei mūsų reakcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiąją straipsnio dalį rasite čia.

Traukos dėsnis yra lipnus

Traukos dėsnis yra lipnus. Kai tu pasidžiaugi kitų žmonių sėkme, jų sėkmė prilimpa prie tavęs! Kai tu kažkuo žaviesi ir kažką vertini kituose žmonėse, šios savybės prilimpa prie tavęs. Bet jei tu apie žmones galvoji neigiamai ir kalbi neigiamus dalykus, šie neigiami dalykai prilimpa prie tavęs ir tu įneši juos į savo gyvenimą.

REKLAMA

Traukos dėsnis atsako į tavo jausmus. Tu gauni tai, ką duodi, todėl jei tu priklijuoji etiketę savo gyvenime sutiktiems žmonėms, aplinkybėms ar įvykiams, tu priklijuoji etiketę sau, ir tą tu prisitrauki.

Tai puiki žinia, nes ji reiškia, kad tu gali prisitraukti viską, ką myli ir ko trokšti, ieškodamas kituose žmonėse bruožų, kuriuos myli, ir iš visos širdies sakyti jiems „taip“! Pasaulis yra katalogas, ir kai tu supranti meilės galią, turi nuolatos dirbti stengdamasis pastebėti tai, ką myli kituose žmonėse.

REKLAMA
REKLAMA

Bet tai lengviausias ir geriausias būdas pakeisti savo gyvenimą. Jis padeda išsilaisvinti iš kovos ir kančių. Tau tereikia kituose žmonėse pastebėti bruožus, kuriuos vertini, ir nusisukti nuo dalykų, kurių nemėgsti, kad neišspinduliuotum jiems jokio jausmo. Juk tai nėra sunku.

„Pirma žingsnį žengęs su gera mintim, antrą – su geru žodžiu, o trečią – su geru darbu, aš išėjau į Rojų“ – iš Arda Viraf knygos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paskalos taip pat yra lipnios

Iš pirmo žvilgsnio paskalos atrodo nekenksmingos, bet į žmogaus gyvenimą jos gali įnešti daug blogio. Paskalos neskleidžia meilės. Paskalos spinduliuoja negatyvumą, ir būtent jis sugrįš pas tave. Paskalos nekenkia žmonėms, kurie yra apkalbami; paskalos daro žalą tiems, kurie apkalba kitus!

REKLAMA

Kai šnekiesi su šeimos nariu ar draugu ir jie tau pasakoja apie neigiamus dalykus, kuriuos kažkas pasakė ar padarė, jie apkalba ir skleidžia negatyvumą. Jų klausydamasis tu taip pat spinduliuoji negatyvumą, nes esi jaučianti būtybė ir negali girdėti negatyvių kalbų nepatirdamas blogų jausmų.

REKLAMA

Kai tu per priešpiečius šnekučiuojiesi su bendradarbiu, ir jūs abu apie kokį žmogų kalbate blogus dalykus, jūs apkalbate ir spinduliuojate negatyvumą. Neįmanoma kalbėti apie negatyvius dalykus ar jų klausytis ir išgyventi gerus jausmus!

Kitaip tariant, mes turime būti išmintingi ir nekaišioti nosies į kitų žmonių reikalus, kad jų reikalai nepriliptų mums! Jei nenori atsivesti jų į savo gyvenimą, nusigręžk nuo jų nespinduliuodamas jokio jausmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tu padaryti paslaugą ne tik sau, tu padarysi paslaugą ir kitiems žmonėms, kurie nesuvokia, kokį neigiamą poveikį paskalos gali turėti jų gyvenimams.

Jei sugausi save skleidžiantį paskalas ar jų klausantis, tučtuojau nutrauk šneką tardamas: „Bet aš toks dėkingas, kad...“ ir pabaik sakinį pasakydamas kažką gero apie žmogų, kurį apkalbėjote.

REKLAMA

„Jei žmogus kalba ar veikia turėdamas blogų minčių, jį lydi skausmas. Jei žmogus kalba ar veikia skatinamas tyrų minčių, jį lydi laimė kaip šešėlis, kuris niekada jo nepaliks“ – Gautama Buda

Reaguodamas tu renkiesi

Gyvenimas tau pateikia daugybę žmonių ir aplinkybių, kad galėtum rinktis, ką myli ir ko nemyli. Ka tu į ką nors reaguoji, reaguoti išgyvendamas jausmus ir tuo metu tu renkiesi tai! Tavo reakcija, ar ji būtų teigiama, ar neigiama, prilimpa tau, ir taip tu sakai, kad nori to daugiau!

REKLAMA

Štai kodėl taip svarbu stebėti savo reakcijas santykiuose su žmonėmis, nes reaguodamas tu skleidi jausmus, nesvarbu, gerus ar blogus, ir pritrauki į savo gyvenimą dar daugiau aplinkybių, kurios verčia tave jaustis panašiai.

Jei kas nors ką nors pasakė ar padarė, kas tave nuliūdino, įžeidė arba supykdė, pasistenk tuojau pat pakeisti neigiamą reakciją. Jau vien žinojimas to, kad reaguoji neigiamai, iš karto susilpnina negatyvius jausmus ir net gali visai juos išsklaidyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet jeigu jauti, kad neigiamos emocijos ima viršų, liaukis, kad bent porą minučių galėtum ieškoti dalykų, kuriuos myli; nesiliauk ieškoti, kol pasijusi geriau. Kad tavo jausmai pasikeistų, pasitelk visus dalykus, kuriuos myli, pavyzdžiui, klausykis mėgstamos muzikos, įsivaizduok dalykus, kurie tau patinka ar daryk tai, kas tau patinka.

REKLAMA

Tu net gali galvoti apie tave nuliūdinusio žmogaus bruožus, kuriuos mėgsti. Tai tikriausiai bus nelengvas išbandymas, bet jeigu sugebėsi tai padaryti, rasi geriausią būdą pasijusti gerai. Tai trumpiausias kelias tapti savo jausmų šeimininku!

„Žmogus, kuris yta savo paties šeimininkas, gali išvengti sielvarto, nes jis moka susikurti malonumą. Aš nenoriu priklausyti nuo savo emocijų. Aš noriu jomis naudotis, jomis džiaugtis ir jas valdyti“ – Oskaras Vaildas

REKLAMA

Tu gali pakeisti bet kurią negatyvią situaciją savo gyvenime, bet tu to nepadarysi, jeigu puoselėsi blogus jausmus. Tu gali skirtingai reaguoti į situaciją, nes jei reaguosi negatyviai, tavo blogi jausmai padidės ir padidins negatyvumą.

Kai patiri gerus jausmus, daugėja pozityvumo. Net jei tau sunku įsivaizduoti, kad konkreti situacija gali virsti kažkuo pozityviu, patikėk – tai įmanoma! Meilės jėga visada randa būdą.

Kitoje dalyje apibendrinsime meilės temą, palygindami ją su keletu dalyku.

Violeta Šiugždytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų