Štai Gabrielės maistą neva kurjeris pasisavino ir ji dar liko skolinga „Bolt Food“ 43 eurus, mat už prekes buvo pažymėjusi atsiskaitymą grynais pinigais.
„Galvojau, tiesiog grąžins prekes, aš rami užsakau iš naujo, bet po maždaug 10 minučių pirmasis kurjeris pažymėjo, kad prekes pristatė, ir mano balanse dabar maždaug - 43 eurų už nieką, o kurjeris galės skanauti mano maistą“, – piktinosi pašnekovė.
Netyčia pažymėjo ne tą pristatymo adresą
Gabrielė gruodžio 1 dieną užsisakė maisto prekių iš „Bolt market“ už minėtus 43 eurus.
Tiesa, netyčia užsakymą pristatyti pažymėjo savo darbo, o ne namų adresu. Tačiau su kurjeriu susitarti pakeisti adresą nepavyko.
„Užsakyti net keli šaldyti produktai, tad prašau kurjerio skubėti link manęs, o paskui jau viską išsiaiškinsim. 10-15min.
Tiesiog susirašinėjam, sako, kad negalima pakeisti adreso ir už papildomą mokestį atvežtų, kur esu, sakau: ok [gerai], tik vežk greičiau“, – socialiniame tinkle rašė ji.
Susitarti nepavyko
Tačiau kurjeris, pasak jos, vis tiek užsakymo nevežė ir buvo šalia parduotuvės.
„Vis tiek kažkodėl neveža. Sakau: jei neveži, atšauk pilnai, užsisakysiu iš naujo“, – pasakojo Gabrielė.
Kurjeriui sutikus moteris tikėjosi, jog kurjeris prekes grąžins ir skolos nebus, mat jis nepaminėjo, jog užsakymo atšaukimas vyksta tokiomis sąlygomis.
„Būčiau žinojus, kad ir atšaukti negali, būčiau kažkaip grįžus į darbą ir paėmus“, – tvirtino klientė.
Susisiekus su klientų aptarnavimo jai buvo paaiškinta, jog kurjeris viską padarė teisingai.
„Nesvarbu, jog sutiko atšaukti užsakymą, kurio atšaukti, pasirodo, negalėjo“, – pridūrė Gabrielė.
Jau kelias dienas klientė laukia, kol įmonė pasidalins jos susirašinėjimais su kurjeriu, nes norėtų kreiptis į Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT).
„Bolt Food“: kurjeris negalėjo pristatyti užsakymo kitu adresu
„Bolt Food“ generalinis vadovas Lietuvoje ir Estijoje Jaagupas Jalakasas pažymėjo, jog šiuo atveju klientės pristatymo adresas buvo toli nuo programėlėje nurodyto adreso, todėl esą kurjeris negalėjo pristatyti užsakymo naujuoju adresu.
„Tam tikrais atvejais, kai užsakymas yra apmokėtas iš anksto ir jame nėra produktų, kuriems taikomas amžiaus apribojimas, kurjeriai, informavę apie tai klientą, gali palikti užsakymą pristatymo vietoje.
Vis dėlto minėtu atveju už užsakymą klientė turėjo atsiskaityti grynaisiais, todėl atvykęs į originalią pristatymo vietą kurjeris negalėjo palikti prekių“, – pateiktame komentare naujienų portalui tv3.lt patikino jis.
Anot jo, pristatymo adresą galima pakeisti tik prieš kurjeriui paimant užsakymą iš restorano ar parduotuvės.
Tiesa, kur šis maistas nukeliavo ir kodėl klientei kurjeris nepaminėjo, jog kitu adresu pristatyti prekių negali, įmonės direktorius neužsiminė.
Kurjeris gali atvežti užsakymą kitu adresu vienu atveju
Atkreipė dėmesį, kad įsivėlus klaidai kurjeris visgi gali atvežti užsakymą, jei šis nėra toli nuo nurodyto pirminio adreso.
„Jeigu klaidą klientas pastebėjo kiek vėliau, bet vis tiek yra netoli neteisingai nurodyto adreso (pavyzdžiui, už kelių šimtų metrų), naudodamasis programėlės teikiama susirašinėjimo ar skambučio funkcija, gali susitarti su kurjeriu, kad užsakymas būtų pristatytas kitu nei programėlėje nurodytu pristatymo adresu“, – rašė Jaagupas Jalakasas.
Patarė suteikti „Bolt Food“ programėlei prieigą prie duomenų apie telefono buvimo vietą, mat tai padėtų išvengti tokių nesusipratimų.
„Jei programėlė turi prieigą prie telefono buvimo vietos, tais atvejais, kai nurodytas adresas yra toli nuo telefono buvimo vietos, klientas mato įspėjimą „Patikrinkite savo adresą. Atrodo, esate kitoje vietoje“, – paaiškino „Bolt Food“ generalinis vadovas Lietuvoje ir Estijoje.
Paragino klientus prieš pateikiant užsakymą atidžiai patikrinti visą suvestą informaciją.
„Remiantis kliento programėlėje įvestu adresu, kuriuo turėtų būti pristatytas užsakymas, pristatymo vieta iš karto pažymima programėlėje integruotame žemėlapyje. Pažvelgęs į žemėlapį klientas gali pasitikrinti, ar teisingai nurodė pristatymo vietą, gali ją pakoreguoti pats, pavyzdžiui, siekdamas patikslinti, pro kur geriausia į pastatą įeiti, o pastebėjęs klaidą gali pakeisti pristatymo adresą“, – tikino jis.
Ievos istorija: „Kurjeris labai skaniai pavalgė“
„Kurjeris labai skaniai pavalgė ir įpaišė į balansą minusą“, – piktinosi pašnekovė.
Tačiau „Bolt Food“ generalinis vadovas Estijoje ir Lietuvoje Jaagupas Jalakasas tikino, kad šis klientų aptarnavimo komandos sprendimas atitiko įmonės naudojimo sąlygas.
„O dalis vartotojo nurodytų aplinkybių neatitinka tikrovės“, – atsakyme naujienų portalui tv3.lt pridūrė jis.
Taip pat informavo, kad naudojimosi sąlygose, su kuriomis sutinka kiekvienas naudotojas, atsisiuntęs programėlę, yra pabrėžta, kad klientas turi būti nurodytoje pristatymo vietoje, kai užsakymas pristatomas.
O jeigu neva dėl šios aplinkybės kurjeriui nepavyksta pristatyti maisto, kompensacijos klientas negauna.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!