Išreiškęs paramą Ispanijos pirmininkavimo ES Tarybai bendram siekiui stiprinti ES vienybę didėjančios geopolitinės įtampos kontekste, ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad tik galutinė Ukrainos pergalė prieš Rusijos agresiją užtikrins tiek Ukrainos ir jos kaimynių, tiek Europos saugumą ir stabilumą bei leis išvengti platesnių geopolitinių pasekmių.
„Turime aiškiai pasakyti, kaip matome Rusijos karo prieš Ukrainą baigtį – t.y., Ukrainos pergalę – ir pagal tai strategiškai planuoti paramą Ukrainai. Ukrainai turime duoti ne tai, ką turime sandėliuose, o tai, ko jai reikia kovos lauke“, – teigė ministras.
Pasak G.Landsbergio, nuo strategiško Vakarų partnerių požiūrio priklausys situacija ir kituose regionuose, kur atsiranda nestabilumo židiniai, išbandantys Vakarų geopolitinę stiprybę.
Susitikime su ES ambasadoriais aptartos ir Ukrainos, Moldovos bei kitų ES partnerių europinės perspektyvos. Pasak G.Landsbergio, šių metų pabaigoje ES turės priimti strateginius sprendimus dėl tolesnių žingsnių Ukrainos ir Moldovos ES integracijos procese: „ES plėtra yra vertybėmis ir nuopelnais grįstas procesas, tuo pačiu – ir sėkmingiausias ES geopolitinis instrumentas, todėl tikiuosi, kad, įvertinę Ukrainos ir Moldovos reformų pažangą, pakviesime šias šalis pradėti stojimo derybas jau šį gruodį. Vakarų Balkanų šalys taip pat turėti judėti europiniu keliu, jos yra svarbi plėtros diskusijos dalis“.
Ministras taip pat pažymėjo Ukrainos integracijos į NATO pažangos svarbą rengiantis kitam NATO Viršūnių susitikimui Vašingtone, kur bus būtina kalbėti apie Ukrainą ir tolesnius žingsnius.
Susitikimo metu aptartas ir sankcijų Rusijai ir Baltarusijai įgyvendinimas, Lietuvos veiksmai siekiant kovoti su jų apeidinėjimu.
Susitikimą organizavo šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Ispanijos ambasada. Ispanijos pirmininkavimo prioritetai: atvira strateginė autonomija, siekiant ES priklausomybės nuo trečiųjų šalių mažinimo; ekologinis virsmas, skatinant energijos rinkos reformą ir atsinaujinančių šaltinių naudojimą; socialinis ir ekonominis teisingumas, derinant viešųjų finansų tvarumą su ekonomikos žalinimu ir skaitmeninimu; bei Europos vienybė, telkiant koordinuotą paramą Ukrainai ir kitoms kaimyninėms šalims, skatinant naują ES plėtros etapą, veiksmingesnį migracijos ir prieglobsčio procesų valdymą, sprendimų priėmimo optimizavimą.