„Esame sukrėsti dėl 2023 m. sausio 23 d. Generalinės Prokuratūros paviešintų pradėto ikiteisminio tyrimo aplinkybių. Užjaučiame ir solidarizuojamės su visomis bet kokios formos smurto aukomis, kurių pusėje besąlygiškai turi stovėti valstybė ir jos institucijos.Gerbiame visus teisinės valstybės principus ir pasitikime teisėsaugos institucijomis, kurios dėl situacijos jautrumo bei didelio visuomenės rezonanso, tikimės, kaip įmanoma greičiau objektyviai, principingai ir sąžiningai pateiks atsakymus dėl pradėto ikiteisminio tyrimo rezultatų“, – TS-LKD prezidiumo sprendimą pristatė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.
Anot prezidiumo, TS-LKD visada skyrė didelį dėmesį aukštos moralės, etikos ir skaidrumo reikalavimams savo bendruomenės nariams.
„Nors K. Bartoševičius nebuvo TS-LKD partijos narys, tačiau jaučiame atsakomybę už kiekvieną su TS–LKD sąrašu išrinktą žmogų, todėl apgailestaujame ir atsiprašome dėl situacijos, kurioje buvęs Seimo ir mūsų frakcijos narys yra minimas sunkių įtarimų kontekste.Kategoriškai nepriimame spekuliacijų, kad partijos ar frakcijos vadovybė turėjo kokią nors informaciją iš teisėsaugos apie galimus įtarimus ir ją kam nors galėjo perduoti“, – pažymėjo jis.
Konservatorių prezidiumas siūlo TS-LKD frakcijai Seime inicijuoti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto panaikinimo.
„Kviečiame ir kitus gerbti teisinės valstybės principus, netrukdyti ikiteisminio tyrimo eigai ir nesudaryti sąlygų ikiteisminio tyrimo politizavimui“, – sakė G. Landsbergis.
Kalbėdamas apie K. Bartoševičiaus pasitraukimą G. Landbsergis žurnalistams sakė: „Aš negaliu atsakyti į šį klausimą. Mane yra informavę, kad tai pasitraukimas dėl asmeninių priežasčių. Nesu jo advokatas“.
Teigia esąs šoke
„Esu šoke“, – taip apie ypač rimtus kaltinimus tv3.lt portalui atsiliepia K. Bartoševičius.
Apie mestus kaltinimus jis teigė sužinojęs pirmadienį.
K. Bartoševičius žada bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikės.
„Šokas man lygiai toks pats kaip ir mano bendražygiams, dėl to yra labai sunku ką nors komentuoti. Kai vyks šis tyrimas, aš pasiryžęs bendrauti ir bendradarbiauti su teisėsauga tiek, kiek reikia“, – pirmadienį BNS sakė K. Bartoševičius.
Jis teigė besijaučiąs labai blogai dėl paskleistos informacijos.
K. Bartoševičius tvirtino nematąs pagrindo tokiems įtarimams, o teisėsauga su juo tuo klausimu nebuvo susisiekusi.
„Aš neįsivaizduoju, kokiu pagrindu galėjo gimti tokie kaltinimai. Turbūt reikia laukti, kol prokuratūra atskleis daugiau informacijos, jeigu atskleis“, – BNS sakė K. Bartoševičius.
Jis neigė, kad jo sprendimas trauktis iš Seimo susijęs su minėtu teisėsaugos tyrimu.
Penktadienį apie 20 val. K. Bartoševičius Vyriausiajai rinkimų komisijai nusiuntė prašymą nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus. Šį pareiškimą komisija patenkino antradienį.
Jis kartojo, kad prašymas nutraukti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimus, susijęs su asmeninėmis priežastimis, o ne su teisėsaugos tyrimu.
„Tos asmeninės priežastys yra susijusios su manimi ir mano sveikatos būkle, turbūt labiausiai su psichologine sveikata. Ji pablogėjo tikrai ne šiandien“, – tvirtino politikas.
„Vyriausiajai rinkimų komisijai savo pareiškimą išsiunčiau dar penktadienį, tai tikrai neturėjau jokių žinių apie tai [kaltinimus]“, – situaciją komentavo konservatorius.