• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie susirinkimo dalyviai jau leidžia suprasti, kad revoliucinių prasiveržimų nebus, praneša BBC.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykę į Seulą G20 šalių lyderiai stengiasi surasti kompromisą ekonominiais klausimais, tuo tarpu dėl valiutų reguliavimo ir persikreipimų pasaulinėje prekyboje.

REKLAMA

Kai kurios valstybės laikosi absoliučiai skirtingų pozicijų dėl šių problemų, o ekspertai nuogąstauja, kad šie prieštaravimai gali pakenkti pasaulinės ekonomikos gaivinimui.

Pagrindinės priešiškos jėgos susitikime – JAV ir Kinija.

Ne vieną kartą buvo sukritikuotas Federalinės rezervų sistemos (FRS) sprendimas Amerikos ekonomikai skirti 600 milijardų dolerių, pasinaudojant „kiekybinio švelninimo“ būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Nors FRS savo sprendimą paaiškina kaip būtinybę palaikyti ekonominį augimą, didžioji dalis valstybių bijo, kad šis žingsnis staigiai sumažins Amerikos dolerio kursą.

Be to, daugelyje sostinių pažymima, kad žemų apskaitinių tarifų išlaikymas JAV veda prie kainų augimo akcijų ir žaliavų rinkoje. Tokiu atveju pakils rizika, kad besivystančių šalių ekonomika vėl patirs fiasko, kuris gali įvykti, jei investuotojai staiga nuspręs pasiimti savo lėšas iš naujų rinkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juanio problema

„Kol kas prisiminimai apie neseniai įvykusią finansinę krizę, dėl kurios kaltos Jungtinės Amerikos Valstijos, dar švieži“, – sako ekonomikos apžvalgininkas BBC Andrew Walkeris. „Dėl to vadovai prisimena potencialų pavojų“.

REKLAMA

Antrasis klausimas, dėl kurio kyla prieštaravimų, tai Kinijos valiutos kursas. JAV atkakliai tvirtina, kad Kinija dirbtinai išlaiko juanio augimą, kas, Vašingtono nuomone, suteikia kinų eksportuotojams nesąžiningų privalumų ir leidžia Pekinui kaupti didelius aukso ir valiutos rezervus.

Kinijos valdininkai atsako, kad jie turi „nepalaužiamą“ norą įgyvendinti valiutos reformą, tačiau dėl to būtina sulaukti globalinės ekonomikos stabilumo.

REKLAMA

„Jei jūs patys negaluojate, nereikia prašyti, kad ir kiti vartotų vaistus“, – pareiškė Kinijos prekybos ministerijos atstovas.

Pietų Korėjos prezidentas Lee Myun-bakas pabrėžė, kad po G20 viršūnių susitikimo atstovų surengų preliminarių rinkimų ketvirtadienį pastebimas „reikšmingas progresas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Barackas Obama žurnalistams pasakė, kad galutiniame „Didžiojo dvidešimtuko“ viršūnių susitikimo komunikate bus nurodyti konkretūs pasaulinės prekybos stiprinimo ir globalinės ekonomikos vystymosi mechanizmai.

BBC ekonomikos redaktoriaus teigimu, tame komunikato projekte kol kas yra daug nesuderintų punktų – ypač tų, kuriuose kalbama apie valiutos politiką ir prekybos disbalansą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų