Per paskutiniąją savo pranešimą apie padėtį JAV, prezidentas Georghe‘as W. Bushas pripažino, kad šalis susiduria su sulėtėjusiu ekonomikos augimu, tačiau bandė įtikinti, kad amerikiečių ilgalaikėje perspektyvoje laukia šviesi ateitis, skelbia BBC.
Jo teigimu, su Kongresu suderėtas 150 mlrd. dolerių vertės ekonominių paskatų planas turėtų padėti atgaivinti ekonomiką. G.W. Bushas paragino kuo greičiau balsavimu pritarti šiam susitarimui. Prezidentas užsiminė ir apie JAV poreikį tapti energetiškai nepriklausoma: „Mūsų saugumas, mūsų gerovė ir mūsų aplinkosauga reikalauja mus sumažinti JAV priklausomybę nuo naftos“.
Prezidentas taip pat pabrėžė, kad Irake pradėta JAV karių saugumo operacija pavyko ir „Al-Qaeda“ šiuo metu yra priversta bėgti, tačiau vis viena bus nugalėta. G.W. Bushas teigė, kad Irake nuveiktas tokio masto darbas, kokio prieš metus net nebuvo galima įsivaizduoti. Tiesa, Baltųjų rūmų šeimininkas pripažino, kad priešas vis dar yra itin pavojingas ir reikia nuveikti dar daug, kad jis galutinai būtų parklupdytas ant kelių. Jis dar kartą patvirtino, jog artimiausiu metu iš Irako bus išvesti 20 tūkst. JAV karių ir vis didesnė atsakomybė už saugumą šalyje guls ant pačių irakiečių saugumo pajėgų.
Irano lyderius G.W. Bushas paragino liautis rėmus teroristus užsienio valstybėse, tačiau čia pat pabrėžė, jog JAV gerbia Irano žmones. Paraginęs Teheraną nutraukti urano sodrinimo programą, G.W. Bushas pareiškė: „Žinokite tai, kad Amerika kovos su tais, kurie grasina jos kariams, ji gins savo sąjungininkus ir stengsis apsaugoti savo gyvybinius interesus Persijos įlankoje“.
Potencialiausi Demokratų kandidatai į prezidentus, senatoriai Barackas Obama bei Hillary Clinton supeikė G.W. Busho kalbą ir pareiškė, kad ji yra pilna tuščios retorikos. Be to, abu kandidatai sukritikavo žlugusias ir ydingas pastaraisiais metais G.W. Busho vykdytas politikos iniciatyvas. Pasak jų, JAV prezidentas nepasiūlė nieko naujo, o tik visus jau erzinantį įsipareigojimą toms pačioms, senokai jau žlugusioms politikos gairėms.
Tiesa, tarp abiejų demokratų taipogi tvyro milžinišką įtampa ir, nors Senate jie sėdi visiškai greta vienas kito, tačiau jau kurį laiką yra atsitvėrę aklinos tylos siena.
Priminsime, kad G.W. Bushas iš Baltųjų rūmų pasitrauks kitų metų sausį.