Neseniai paskelbti duomenys rodo, jog Lietuva, pagal naujų technologijų pritaikymą mokymo procese atsilieka nuo ES vidurkio. Kaip manote, kodėl?
Per pastaruosius metus nemažai nuveikėme ta kryptimi, kad mokyklos būtų kompiuterizuotos ir turėtų interneto ryšį. Šiuo metu kiekvieno mokytojo darbo vietos aprūpintos ne tik kompiuteriu, bet ir interneto prieiga.
Galiu drąsiai tvirtinti, kad tikrai nemaža mokytojų dalis jau nebeįsivaizduoja savo darbo be kompiuterio. Jo pagalba ieškoma informacijos pamokoms, mokyklos naudoja elektroninį dienyną, kuriame pateikiami ne tik pažymiai, bet ir bendraujama su mokinių tėvais, užduodami namų darbai.
Dėl technologijų panaudojimo mokymo procese situacija, matyt, kiek sudėtingesnė. Manau, daliai mokytojų pajungti technologines naujoves į mokymo procesą trukdo psichologiniai barjerai, gal prisibijoma naujovių, gal tiesiog nežinoma, kaip tas technologijas sėkmingai panaudoti.
Dabar rengiami kursai mokytojams „Samsung mokykla ateičiai“, kuriuose mokytojai bus supažindinami su galimybėmis pritaikyti naujoves. Tačiau ar tikrai jų reikia? Dalis tėvų vis dar mano, kad naujos technologijos mokyklose nepageidautinos.
Laikmetis diktuoja savo sąlygas. Dabar naujos technologijos sparčiai skverbiasi į visas gyvenimo sritis, nuo jų nepabėgsi, todėl, mano manymu, tai turi atsispindėti ir švietimo procese. Jei naujų tehcnologijų nebus mokyklose, jaunimas turės išmokti jomis naudotis kur nors kitur, o baigusieji mokyklas nebus pilnaverčiai visuomenės nariai, nes be technologijų jau sunku išsiversti. Technologijų pagalba mokymąsi galima padaryti įdomesnį ir kūrybiškesnį.
Ar pats dažnai naudojatės technologijomis?
Išmanusis telefonas ir planšetinis kompiuteris yra kasdieniai mano palydovai. Jie tikrai labai palengvina darbą, galima operatyviau bendrauti, keistis informacija, ją surasti. Esant šiendieniniam gyvenimo tempui jau sunkiai įsivaizduočiau savo kasdieną be jų.
Darbe bene labiausiai naudojuosi darbotvarkės planavimo funkcijomis telefone ir kompiuteryje, taip pat gerai, kad bet kur galiu pasitikrinti elektroninį paštą. Tačiau praverčia ir laisvalaikiui skirtos programos. Pavyzdžiui, man labai patinka „Instagram“ programėlė, kurios pagalba net beviltiškas nuotraukas galima paversti visai smagiomis fotografijomis.
O vaikams leidžiate naudotis kompiuteriu ar telefonu?
Pastebiu, kad sūnus (17 metų) gana daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose. Tačiau, jis taip pat ir sportuoja, skaito knygas, tad nematau čia nieko bloga, jei kompiuteris ir kitos veiklos subalansuotos. Šešerių metų dukra taip pat mėgsta pasinaudoti mano planšetiniu kompiuteriu ar telefonu, tai leidžiu, bet su saiku. Manau, kad vaikas neturi labai prisirišti prie šių dalykų.
O pats laisvalaikį mieliau leidžiate su knyga ar kompiuteriu?
Labai mėgstu skaityti, tai vienas didžiausių mano pomėgių ir kol kas, manau tai dar ilgai nesikeis, pirmenybę teikiu popierinėms knygoms. Tačiau straipsniai, dalykinė informacija mane dažniausiai pasiekia per planšetinio kompiuterio ekraną.