• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netrukus australė Gina Rinehart gali tapti turtingiausia pasaulio moterimi, rašo „Reuters“. Sėkmingos investicijos į kalnakasybos pramonę ir žiniasklaidos verslą leido šiai moteriai sukaupti 18 mlrd. JAV dolerių vertės turtą.

REKLAMA
REKLAMA

57 metų našlė praėjusį mėnesį sugebėjo padvigubinti savo turtą. Šį pokytį lėmė sėkmingas sandoris su Pietų Korėjos plieno milžinu POSCO, pastarasis įsigijo 15 proc. G. Rinehart valdomos „Roy Hill“ geležies kasyklos akcijų. Sandorio vertė – 10 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA

Per ateinančius keletą metų G. Rinehart planuoja išplėsti geležies rūdos kasybos apimtis ir atidaryti dvi naujas anglies kasyklas.

Šiuo metu turtingiausia pasaulio moteris yra Christie Walton, kuri kontroliuoja 24,5 mlrd. JAV dolerių vertės turtą. Vis dėlto, jeigu išteklių kainos ir toliau augs, tuomet yra didelė tikimybė, kad australė sugebės perimti šį titulą, teigia „Forbes“.

REKLAMA
REKLAMA

C. Walton yra Johno Waltono našlė, pastarojo tėvas, Samas Waltonas, įkūrė mažmeninės prekybos milžiną „Wal-Mart“.

Šiuo metu G. Rinehart yra priversta tenkintis turtingiausios Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono moters titulu.

G. Rinehart tėvas, Langas Hancockas, buvo iškasenų ieškotojas, būtent jis 6-ajame dešimtmetyje aptiko milžiniškas Australijos geležies rūdos atsargas. Šiuo metu geležis yra viena pagrindinių Australijos eksporto prekių. Australija aprūpina geležies rūda Japoniją, Pietų Korėją, Taivaną ir Kiniją, pastaroji yra pagrindinė jos klientė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priešingai nei daugelis didžiausių šiandienos turtuolių, tokių kaip Billas Gatesas ar Markas Zuckerbergas, kurie susikrovė milijardus iš modernių technologijų vystymo, G. Rinehart pajamų šaltiniu tapo verslas, kuris nepretenduoja į pernelyg dideles inovacijas.

REKLAMA

G. Rinehart kontroliuojamas verslas yra ganėtinai paprastas. Geležies rūda yra išgaunama didžiausiame pasaulyje Pilbaros geležies rūdos telkinyje, kurio plotas siekia net 500 tūkst. kvadratinių kilometrų. Geležies rūda, buldozerių pagalba, yra sustumiama į milžiniškas krūvas, kraunama į sunkvežimius ir gabenama į šalies uostus, iš kurių plaukia į plieno gamyklas.

REKLAMA

Australai pravardžiuoja G. Rinehart Pilbaros princese. Ši princesė ėmė investuoti į didžiausias šalies žiniasklaidos kompanijas, todėl visuomenė ėmė ją lyginti su liūdnai pagarsėjusiu Rupertu Murdochu, kuris kontroliuoja milžinišką žiniasklaidos imperiją.

Šią savaitę G. Rinehart tapo didžiausia žiniasklaidos grupės „Fairfax Media“ akcininke. Be to ji kontroliuoja 10 proc. konkuruojančios žiniasklaidos grupės „Ten Network Holdings“ akcijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

G. Rinehart susidomėjimas žiniasklaidos priemonėmis kelia nerimą kairiųjų pažiūrų politikams. Jų ir G. Rinehart požiūriai dėl Australijos kalnakasybos kontrolės kardinaliai skiriasi. Politikai baiminasi, kad turėdama žiniasklaidos palaikymą geležinė ledi palenks viešąją nuomonę į savo pusę ir sustiprins monopolines galias.

REKLAMA

G. Rinehart nemėgsta viešumos, tačiau pastaruoju metu ji aktyviai kovoja prieš vyriausybės planus apmokestinti kalnakasybos sektorių specialiais mokesčiais ir stengiasi, kad visuomenė išgirstų jos nuomonę.

Konservatyvių pažiūrų G. Rinehart kelia „žaliesiems“ siaubą. Vyriausybė pristatė mokestį, kuris turėtų sumažinti anglies dvideginio išmetimą į atmosferą. G. Rinehart bando užkirsti kelią šiam ekologiniam mokesčiui.

REKLAMA

Jos požiūris labai aiškus ir tiesmukiškas. G. Rinehart klausia - „Ką gero Australijai duos anglies dvideginio apmokestinimas? Ar šis mokestis sumažins taršos emisijas kituose pasaulio kraštuose? Ne.“

Neretai susikerta politikų ir šios moters požiūris į imigraciją. G. Rinehart pasisako už galimybę įsileisti pigią darbo jėgą į kalnakasybos pramonę iš skurdesnių kraštų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už geležinės princesės pravardę G. Rinehart turi būti dėkinga savo tėvui , kuris ne be pagrindo buvo vadinamas geležies karaliumi. G. Rinehart perėmė iš tėvo ne tik verslą, bet ir jo konservatyvias pažiūras.

1992 metais mirus tėvui, G. Rinehart tapo „Hancock Prospecting“ vykdomųjų direktorių valdybos pirmininke. Ji savarankiškai transformavo šeimos verslą į tarptautinio lygio kompaniją.

REKLAMA

Australijoje sklinda pasakojimai kaip G. Rinehart tėvas bendradarbiavo su Rumunijos diktatoriumi Nicolae Ceauscescu, steigė asbesto kasyklas ir svaidė kritiką bedarbių atžvilgiu.

Teigiama, kad G. Rinekart yra emocinga ir nepakenčia kvailių, tačiau darbuotojų akivaizdoje ji visada išlieka rami ir stengiasi valdytis.

REKLAMA

Siekdama sukurti gerą įvaizdį, geležinė princesė nemažai lėšų skiria sporto paramai, medicinos tyrimams ir sveikatos apsaugai.

G. Rinehart šeimos gyvenimas yra akylai saugomas, ji retai duoda interviu ir vengia televizijos filmavimo kamerų.v

Šiuo metu moters šeimoje vyksta teisiniai ginčai, kuriuos G. Rinehart stengiasi išlaikyti paslaptyje. Panašu, kad trys G. Rinehart vaikai stengiasi nušalinti ją nuo milijardinio šeimos verslo patikėtinio pareigų. Tėvas dar prieš mirtį įsteigė patikėjimo institutą ir G. Rinehart paskyrė verslo valdymo patikėtine. G. Rinehart atžalos užsimojo stoti prieš tokį senelio sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų