„Daug kas sako kad visos problemos išspręstos, pažanga yra, vaidmenys nėra aiškiai padalinti. Bet nežiūrint į tai, kad moterys yra geriau išsilavinusios už vyrus, o moterų kompetencija labai aukšta, kada iškyla kompetencijos klausimas, matome labai keistus dalykus“, – tvirtina politikė. Pasak jos, jeigu prireikia vadovavimo kompetencijos, iš karto prisimenama daugybę vyrų kandidatų, o moterys yra užmirštamos.
Pasak G. Purvaneckienės, anksčiau vyravę moterų ir vyrų santykių stereotipai mūsų laikais ne išnyko, o persikėlė į naująją kokybę, kuri trukdo tai pažangai šioje srityje.
„Dauguma žmonių suvokia tuos stereotipus, jiems jie būna ir juokingi, bet ta atranka pagal kompetenciją tampa stereotipiška“, – teigia ji. Pasak G. Purvaneckienės, tai turi rimtų pasekmių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Europoje vidutinis moterų atlyginimas yra 17 proc. mažesnis už vyrų atlyginimą. Politikė primena, kad dėl to Europoje netgi yra švenčiama vienodų atlyginimų diena: „Nes išeina, kad tam tikrą metų dalį moteris tarsi dirba nemokamai. Tas skirtumas vis dar yra gana didelis.“
Tyrimai rodo, kad moterys Europoje papildomai neapmokamą darbą namuose dirba 30 valandų per savaitę, o vyrai – tik 17. „Skirtumas mažėja, bet tos moterys kurios yra jaunos, kurios siekia karjeros, jos nori lygias galimybes turėti šiandien, o ne laukti kada po 100 metų viskas savaime išsilygins.“