Ir ne tik todėl, kad specialisto tėvas serbas, o mama - kroatė. Italijos žiniasklaidai G.Popovichius prisipažino, kad europietiško krepšinio įtaka itin prisidėjo prie „Spurs“ pergalių.
„Mano susižavėjimas Europos krepšiniu prasidėjo nuo kelionės 1972 metais. Aplankiau Čekoslovakiją, Lietuvą ir Sovietų Sąjungą ir pamačiau aukštą krepšinio lygį“, - prisiminimais dalijosi G.Popovichius.
Vėliau, 1989 metais, jau kaip „Spurs“ trenerio asistentas amerikietis lankėsi Belgrade. „Stebėjau Dino Radją, Tonį Kukočių, Vlade Divacą, Draženą Petrovičių, Šarūną Marčiulionį, Arvydą Sabonį. Jaučiausi lyg vaikas saldainių parduotuvėje“, - pasakojo G.Popovichius.
Prieš prasidedant europiečių invazijai į NBA, pasak ilgamečio „Spurs“ vairininko, apie šį regioną buvo susidaryta įvairiausių klaidingų stereotipų: neva europiečiai nemokėjo gintis, nemokėjo kalbėti angliškai ir netiko NBA.
Kas labiausiai padėjo Europos krepšininkams atverti duris į NBA? G.Popovichiaus manymu, Donas Nelsonas jaunesnysis, į NBA atvedęs Š.Marčiulionį.
„Spurs“ ekipai atstovauja net septyni ne amerikiečiai: prancūzai Tony Parkeris, Borisas Diaw ir Nando De Colo, argentinietis Manuelis Ginobili, australas Patrickas Millsas, kanadietis Mattas Bonneris ir brazilas Tiago Splitteris.